ZAUJÍMAVOSTI

Prvá inovatívna nabíjaciastanica Elli Flexpole

Shell a Volkswagen spolu tento týždeň otvorili prvú inovatívnu nabíjaciu stanicu Elli Flexpole. Plánujú ďalšie lokality pre Nemecko a Európu.

Prvá inovatívna rýchlonabíjacia stanica pre elektromobily sa nachádza na čerpacej stanici Shell v nemeckom Göttingene a už po desiatich minútach nabíjania by ste mali získať 160 kilometrov ekologickej jazdy. Partneri projektu prezentujú výhody nových nabíjacích staníc v rýchlej a jednoduchej inštalácii kdekoľvek, kde je možné napojenie k nízkonapäťovej sieti, bez väčších stavebných prác. Po úspešnej testovacej prevádzke plánujú Shell a Volkswagen inštalovať nabíjacie stanice Flexpole aj na ďalších miestach v Nemecku a Európe.

Zľava: Carlo Cumpelik, (Shell Deutschland GmbH), Simon Löffler (Elli) a Tobias Bahnsen (Shell Deutschland GmbH)

„S nabíjacími stanicami Elli Flexpole od Volkswagenu môžeme významne prispieť k nevyhnutnému rozšíreniu nabíjacej infraštruktúry v lokalitách, kde by bolo inak rýchlonabíjanie náročné,“ uviedol Tobias Bahnsen, vedúci Shell E-Mobility pre Nemecko, Rakúsko a Švajčiarsko. 

Shell a Volkswagen vidia v rozširovaní nabíjacích miest cestu, ako majiteľom a vodičom áut uľahčiť prestup do elektromobilov a tak znižovať emisie CO2. 

„Rýchle rozšírenie nabíjacej infraštruktúry je predpokladom pre rozbehnutie e-mobility. Sme radi, že sme v Shell našli silného partnera, ktorý rovnako ako my chce rozšíriť nabíjaciu sieť v Nemecku a v celej Európe,“ povedal Simon Löffler, obchodný riaditeľ Volkswagen Group Charging GmbH. 

Nemecká vláda si dala za cieľ, že do roku 2030 budú mať vodiči elektromobilov k dispozícii státisíce a možno až jeden milión nabíjacích miest. Napriek tomu, že v minulom roku ich počet výrazne vzrástol, približne o 21 000 nových nabíjacích miest, ich aktuálny počet je okolo 80 000. Z toho je približne 67 000 štandardných nabíjacích miest a približne 13 000 z nich poskytuje rýchle nabíjanie. 

V roku 2022 Shell otvoril prvé rýchlonabíjacie stanice Shell Recharge na parkoviskách pri supermarketoch REWE a PENNY. Okrem toho Shell úzko spolupracuje s IONITY, spoločným podnikom Audi, BMW, Daimler, Ford, Hyundai, Porsche a Volkswagen, pri zriaďovaní rýchlonabíjacích staníc pozdĺž diaľnic v európskych krajinách. Shell chce do roku 2025 celosvetovo nainštalovať viac ako 500 000 nabíjacích miest, do roku ich má byť 2 500 000.

Zdroj: Volkswagen

Galéria

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie