NOVINKA

Porsche Cayenne snovou architektúrou interiéru

Úplne nový kokpit s plne digitálnym prístrojovým panelom a Porsche Driver Experience sľubujú nové spôsoby interakcie nielen pre vodiča, ale aj pre spolujazdca.

Nové Porsche Cayenne sa predstaví na svetovej premiére 18. apríla na autosalóne Auto v Shanghai, v Číne. Tešiť sa máme na prelomový koncept displeja a intuitívneho ovládania s všestrannou individualizáciou. Nový Cayenne príde s kompletne prepracovaným prístrojovým panelom, stredovou konzolou a hornou časťou vnútornej strany dverí. Zvýšené horizontálne zvýraznenie palubnej dosky robí interiér ešte širším. Premiérou u Porsche sú výstupy vzduchu v kokpite bez lamiel.

Kokpit prebral prvky z elektrického športiaku Taycan a vôbec prvýkrát ich Porsche aplikovalo aj do auta so spaľovacím motorom. Tie najdôležitejšie ovládania sú zoskupené okolo volantu najnovšej generácie, pre intenzívnejší zážitok z jazdy. Nájdete tu aj volič automatickej prevodovky. Nový multifunkčný športový volant pochádza z modelu 911. Porsche tvrdí, že v porovnaní s predchádzajúcim modelom je kompletne prepracovaný s kvalitným, moderným a športovým dizajnom. Napravo od volantu je tlačidlo štartovania motora.

12,3-palcový centrálny displej s vysokým rozlíšením je riadiacim centrom Porsche Communication Management (PCM). Tak ako doteraz, aj tu môže vodič obsluhovať množstvo jazdných a komfortných funkcií, ako aj štandardnú online navigáciu a multimediálne funkcie.

Mimoriadne prepracovaný je podľa prvých fotografií aj dizajn stredovej konzoly so skleneným povrchom v čiernom prevedení. Svoje miesto si tam našiel veľký ovládač klimatizácie aj väčší odkladací priestor. Za zmienku stojí voľne stojaci, 12,6-palcový zakrivený displej s moderným a štíhlym vzhľadom. Ale tým to nekončí.

Spolucestujúci má k dispozícii vlastný integrovaný 10,9-palcový displej s optimalizovanými funkciami konektivity a úplne novými možnosťami interakcie s vozidlom aj s vodičom. S prídavnou dotykovou obrazovkou môže spolucestujúci počas jazdy asistovať vodičovi, napríklad ovládaním navigácie alebo výberom mediálnej služby. Špeciálna fólia cez obrazovku zaisťuje, že displej nie je vidieť zo sedadla vodiča.

Novinkou sú aj dva USB-C porty v prednej odkladacej schránke a ďalšie dva USB-C porty v zadnej časti stredovej konzoly. Všetky porty USB poskytujú funkciu rýchleho nabíjania. Predné tiež spájajú smartfón s Porsche Communication Management (PCM). Na spárovanie kompatibilného smartfónu s vozidlom stačí naskenovať QR kód zobrazený v PCM. K dispozícii je aj množstvo funkcií pripojenia, vrátane Apple CarPlay® a Android Auto®, ako aj integrovaných aplikácií, ako sú Spotify® a Apple Music®.

Zdroj: Porsche

Galéria

Majo Homer

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie