NOVINKA

Ford do VB prinášasystém „hands-off, eye-on“ 

Ford predstavuje nový asistenčný systém pre vodiča a prezentuje ho ako prvú pokročilú asistenčnú technológiu svojho druhu na cestách vo Veľkej Británii.

Systém BlueCruise má byť schválený pre zmapované diaľnice vo Veľkej Británii. Dostupný bude pre nové modely Ford Mustang Mach-E vo Veľkej Británii a vodiči ho môžu využívať na 3 700 kilometroch ciest. Na videu uvidíte, ako technológia monitoruje dopravné značenie, rýchlostné značky a meniace sa dopravné podmienky s cieľom ovládať riadenie. Vodič nemusí mať ruky na volante.

Systém redukuje akceleráciu, brzdenie a polohu vozidla v jazdnom pruhu. Ford v tlačovej správe tvrdí, že systém udržiava bezpečnú vzdialenosť od vozidiel pred ním. Keď sa dostanete do zápchy, systém zastaví. Okrem toho technológia neustále kontroluje aj pozornosť vodiča.

Ford sa tak stavia na prvú priečku spomedzi výrobcov áut, ktorí pripravovali technológiu tohto druhu na cesty Veľkej Británie. V Anglicku sa stala jazda bez použitia rúk – za asistencie inteligentného systému legálna od roku 2021. Systém BlueCruise je už povolený na niektorých modeloch Ford v USA a Kanade. Mesačný poplatok za BlueCruise by nemal presiahnuť 20 libier.

Zdroj: Ford

Galéria

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie