NOVINKA

BMW XM Label Red– najvýkonnejšie BMW M

BMW predstavuje XM Label Red ako svoju novú vlajkovú loď – prvý vysokovýkonný automobil s elektrifikovaným pohonom. XM Label Red má byť výkonný, exkluzívny a extravagantný.

XM Label Red je vybavený výkonom 550 kW/748 k. Ten má vďaka spaľovaciemu motoru V8 s výkonom až 430 kW (585 konských síl) a elektromotora integrovaného do osemstupňovej prevodovky M Steptronic s ďalších výkonom až 145 kW (197 konských síl). Preto si vraj zaslúžil prívlastok najvýkonnejšieho modelu BMW M, aký bol kedy vyrobený.

Výroba tohto modelu začne v auguste tohto roka (2023) a oficiálne predstavenie je naplánované na koniec apríla, počas autosalónu v Šanghaji. Podľa automobilky je to auto najmä pre zákazníkov so záľubou v extrovertnom životnom štýle a vášňou pre maximálny výkon v automobile, ktorý presahuje tradičné konvencie. 

Automobilka avizuje, že precízne vylepšená súhra elektromotora a motora V8 zaisťuje okamžitý prísun výkonu, ktorý dôrazne narastá a pokračuje až do najvyšších otáčok. Táto kombinácia spaľovacieho motora a elektromotora sa zhoduje s koncepciou pohonu nového vytrvalostného pretekárskeho vozidla BMW M Hybrid V8, ktoré tento rok úspešne debutovalo na pretekoch v Daytone (USA) a má byť predstavené aj na Le Mans 2024.

Systém M HYBRID BMW XM Label Red sľubuje prednosti elektrifikácie zamerané na budúcnosť s tradičnými kvalitami vysokootáčkového osemvalcového spaľovacieho motora s technológiou M TwinPower Turbo. Výkon prenáša na cestu systém pohonu všetkých kolies M xDrive.

Tešiť sa vraj môžeme aj na veľmi výraznú kvalitu zvuku motora a dva páry duálnych koncoviek výfuku, usporiadaných nad sebou.

Zdroj: BMW GROUP

Galéria

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie