ZAUJÍMAVOSTI

Čiernočierny BRABUS900 Superblack

BRABUS predstavil tretí prírastok do monochromatickej série, založený na Mercedes-AMG G 63. Pripravte sa na nespútaný výkon, luxus a čiernočierny dizajn.

Na to, aby sa vám toto auto zapáčilo, by ste asi mali obľubovať čiernu farbu. A pokiaľ nie, BRABUS 900 Superblack má kopu ďalších argumentov, pre ktoré si ho môžete obľúbiť. 

Začnime pod kapotou. Je vybavený 4,5-litrovým motorom BRABUS Rocket 900 V8 s dvojitým turbodúchadlom. Produkuje výkon 662 kW, označenie 900 napovedá počet koní. Z pokoja na 100 km/h zrýchli za 3,7 sekundy. 

Superblack je v laku BRABUS Signature v „Obsidian Black Metallic“, pričom veľká pozornosť bola venovaná detailom. Cieľom samozrejme je, aby bol jeho vodič stredobodom pozornosti. 

Nový BRABUS dostal 24-palcové kolesá BRABUS Monoblock Z „Platinum Edition“ s prepracovaným povrchom „Signature Black“. Ľahká konštrukcia diskov má zaistiť lepšiu stabilitu a optimálnu manipuláciu. Vďaka odpruženiu BRABUS Ride Control je možné upraviť svetlú výšku vozidla až o 45 milimetrov a znížiť tak ťažisko, čím sa výrazne zlepšuje jazdná dynamika.

Interiér je v znamení ručne prepracovaného dizajnu Masterpiece z čiernej kože, zvýraznený špeciálnym prešívaním „Seashell Diamond“ a vzorom „Heritage“. Vyšívané číslice „77“ pripomínajú rok založenia značky BRABUS (r. 1977). Superblack má byť nezastaviteľná nočná raketa a pocta viac ako štyrom desaťročiam vášne, luxusu a dedičstva.

Akustickú stránku tohto super luxusného “rodinného športiaku” zabezpečí nový vysokovýkonný športový výfukový systémom BRABUS z nehrdzavejúcej ocele a so športovými, celokarbónovými koncovkami výfuku.

O dobré susedské vzťahy nemusíte mať obavy, aktívne riadenie zvuku umožňuje vodičovi prepínať medzi mimoriadne zvučným prejavom V8 v režime „Sport“ a jemným šepotom v režime „Coming Home“.

Zdroj: BRABUS

Galéria

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie