Novinky a reportáže

Pripravte sa na dopravnézápchy počas Dušičiek

Okrem sviečok, kahancov a kvetov si na cestu na cintorín nabalte aj poriadnu dávku trpezlivosti. Najmä v hlavnom meste, kde mestská polícia pripomína, že tieto sviatky prinášajú aj dopravné zápchy, stres a viac nehôd.

Počas Sviatku všetkých svätých a Pamiatky zosnulých bude mestská polícia v Bratislave, ale rovnako aj iných väčších mestách vo zvýšenej miere dohliadať na verejný poriadok v ich blízkosti. 

Každým rokom polícia pracuje na lepšom zvládaní zvýšenej koncentrácie ľudí na pietnych miestach počas týchto sviatkov. Fakt, že sa na jednom mieste stretne v jednom čase niekoľko stoviek áut sa však nedá oklamať. Parkoviská sú nedostačujúce. Každý musí počítať so zdržaním. Už od dnes majú vodiči počítať so zhoršeným parkovaním v blízkosti cintorínov a zvýšenou frekvenciou áut. Situáciu tento rok v hlavnom meste výrazne zhorší nový zákaz parkovania na chodníkoch o ktorom sme nedávno písali. 

Zákaz parkovania na chodníkoch

Mestská polícia v Bratislave posilní hliadky najmä na týchto miestach: 

Martinsky cintorín 

Vrakunsky cintorín  

Ondrejsky cintorín 

Cintorín Slávičie údolie

Krematórium 

Priebežné kontroly však vykonávame na všetkých pietnych miestach v Bratislave a to nielen v denných, ale aj nočných hodinách. 

Mestská polícia ľuďom odporúča využiť verejnú dopravu. Vodičom, ktorí prichádzajú z iných mies polícia pripomína, že k dispozícii je viacero záchytných parkovísk, ktoré sú aj pod dohľadom Mestského kamerového systému. Z nich sa po hlavnom meste môžete pohodlne presúvať aj verejnou dopravou. 

Zoznam záchytných parkovísk nájdete tu: https://paas.sk/zachytne-parkoviska/ 

Pozor na zlodejov

Nie každý ide na cintorín zapáliť sviečku. Nezabúdajte, že tieto chvíle sú príležitosťou pre zlodejov. Spomeňte si na to, keď budete odchádzať od svojho auta. Nenechávajte v ňom cennosti ani svoje osobné veci. 

“Čím viac ľudí, tým väčšie lákadlo pre zlodejov. Preto je čas Dušičiek často spájaný aj s drobnou kriminalitou. Každoročne sa vreckári snažia využiť masy ľudí smerujúce na pietne miesta, ich neopatrnosť a vyťažiť tak z toho čo najviac. Dokážu využiť aj chvíľku nepozornosti a veľmi rýchlo sa obohatiť na úkor niekoho iného,” varuje Peter Borko, vedúci oddelenia komunikácie Mestskej polície hlavného mesta. 

“Ak sa potrebujete vzdialiť od hrobového miesta, napríklad za účelom doplnenia vody do vázy alebo vyhodenia starých kvety do zbernej nádoby, osobné veci nenechávajte bez dohľadu, len tak voľne položené, ale majte ich pri sebe. Vyšší obnos peňazí alebo cennosti nechajte radšej doma,” dopĺňa Peter Borko, vedúci oddelenia komunikácie Mestskej polície hlavného mesta. 

Zdroj: Mestská polícia hlavného mesta

Foto: ilustračné rawpixel, freepik

Galéria

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie