Ide o tretí model s označením M od BMW Motorrad. Tento športový motocykel navrhnutý na dlhé trate sľubuje dynamickú jazdu na vidieckych cestách aj komfort pri jazde na dlhšie vzdialenosti. A podľa už spomínaného označenia sa nebojí ani pretekov.

BMW M 1000 XR prichádza s výkonom motora 148 kW (201 k), hmotnosťou iba 223 kg a čistokrvným vyladením pre superbike. 

„BMW M 1000 XR – skrátene M XR – bola vyladená tak, aby spĺňala špecifické požiadavky športového motocykla na dlhé trate. “ hovorí Dominik Blass, produktový manažér M 1000 XR.

Nový M XR obsahuje upravený vodou chladený 4-valcový radový motor založený na pohonnej jednotke S 1000 RR.  Maximálne otáčky motora M XR sú 14 600 ot./min.

Kľúčovou položkou v špecifikáciách pri vývoji M XR bola aerodynamika. Nový M XR dostal winglety v oblasti predných bočných panelov s cieľom dosiahnuť ešte rýchlejšie časy na pretekárskej dráhe a čo najlepšiu jazdnú stabilitu pri vysokých rýchlostiach. Od rýchlosti cca 100 km/h poskytujú zvýšenie zaťaženia predných kolies vďaka generovanému aerodynamickému prítlaku. Zvyšuje sa o cca. 12 kg pri rýchlosti 220 km/h.

Odpruženie a podvozok nového M XR sú založené na S 1000 XR s hliníkovým mostovým rámom ako stredobodom. Ďalšou novinkou M XR je dodatočná nastaviteľnosť pružinovej základne vidlice v spojení so štandardnou vzperou odpruženia Dynamic Damping Control (DDC).

Dynamický dizajn M XR signalizuje čistý výkon a športovosť. Výkonovo orientovaný vzhľad nového M XR sa odráža aj vo farebnom koncepte, pričom karoséria v čiernej farbe je kombinovaná s farbami M Light Blue, Dark Blue a Red.

Ak vám nové M XR v štandardnej výbave stále nestačí, M Competition Package ponúka fascinujúcu zmes rafinovaných komponentov pre gurmánov závodných technológií aj esteticky zmýšľajúcich jazdcov.  Balík M Competition obsahuje M karbónové kolesá, M karbónové diely, ako je kryt zadného kolesa s integrovaným krytom reťaze, bočné panely, kryt predného kolesa, vnútorný kryt a kryt zámku zapaľovania/riadenia, ako aj plne nastaviteľný M systém opierok nôh jazdca a opierky nôh spolujazdca. Navyše je tak nové BMW M XR o ďalšie 3 kg ľahšie.

Zdroj: BMW Group

Galéria

Majo Homer

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie