Novinky a reportáže REPORTÁŽ Video

GASGAS – United InDirt, Kopernica 2023

“United in Dirt” akcia v područí značky GASGAS vyšla presne tak ako mala, ako by bratia Česi povedali: “Se vším všudy.”

Ranný príchod na enduro track v Kopernici sprevádzala tajuplná hmla, čo ešte viac umocnilo celkovú atmosféru a jemné vypätie z toho čo sa bude diať. Od začiatku panovala výborná atmosféra a o všetkých bolo naozaj kráľovsky postarané. Ale teraz naspäť k tomu podstatnému. Prenikavý zvuk naštartovaných motoriek od GasGasu začal akoby v symfónii dopĺňať zvuk dopadajúceho dažďa. Prvé pneumatiky sa už zahryzli do trávnatého povrchu dráhy, ktorý sa onedlho premenil v skutočný “dirt”. Bahno lietalo všade a s ním lietali aj ostatní jazdci, ktorých takéto počasie naozaj neodradilo, ba dokonca ich to spojilo. A čo lepšie utužuje vzájomné vzťahy, ako keď spoločne prekonáte nepriaznivé podmienky? Spojenie všetkých spomínaných faktorov vytvorilo skutočne dychberúcu atmosféru. 

Na konci testovacieho dňa zo všetkých enduro motoriek v týchto podmienkach perfektne obstál dvojtaktný model EC250, ktorý bol jemný a pekne ovládateľný, čomu napomohla skvelá schopnosť dávkovania výkonu. V náročnejšom šmykľavom teréne dokázala táto motorka bez problémov zvládať zákruty aj všetky možné prekážky. Naproti modelu EC250 sme tu mali takisto dvotjaktný model EC300, ktorý disponuje vačším výkonom, tu už to chce o niečo citlivejšie zaobchádzanie ako pri EC250 a patrí preto do rúk skôr skúsenejším jazdcom. Napriek svojej sile a mohutnému výkonu je táto motorka veľmi príjemná a skvele ovládateľná.

Pre lepšiu predstavu vám prinášame aj vizuálnu ukážku v ktorej môžete nájsť aj vyjadrenia od zúčastnených, ktorí vám opíšu pocity na mieste ich očami.

Galéria

Jakub Konečný

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie