ZAUJÍMAVOSTI

Lamborghini Huracán– vypredané

Automobilka Lamborghini vypredala všetky kusy modelu Huracán z plánovanej výroby. Objednávky sú uzavreté.

Lamborghini Huracán bol predstavený v roku 2013, ako nasledovateľ po modely Gallardo a plánovaná výroba je po desiatich rokoch vypredaná. Otázkou ostáva, aký bude pokračovateľ po Lamborghini Huracán? 

Podľa automobilky je práve Huracán druhý najpredávanejší model za prvý štvrťrok 2023. Prvé miesto si drží SUV Lamborghini Urus. Z celkového počtu 2 623 predaných vozidiel predstavoval model Urus 1 599 kusov.

Z pohľadu ziskovosti a výnosov bol prvý štvrťrok tohto roka pre Lamborghini historicky najúspešnejší. Spoločnosť dosiahla obrat 728 miliónov eur, čo je o 22,8 % viac v porovnaní s rovnakým obdobím roku 2022. 

„Sila nášho portfólia objednávok spolu s vynikajúcou spätnou väzbou na trhu, po prezentácii Revuelta poskytuje pevný základ, na ktorom pokračujeme v budovaní nášho rastu,“ uviedol Paolo Poma, generálny riaditeľ a finančný riaditeľ Automobili Lamborghini.

Pre automobilku je to signálom v správnom smerovaní, symbolicky pri príležitosti osláv 60. výročia od založenia spoločnosti. Naviac, po uvedení prvého hybridného modelu Lamborghini Revuelto.

Stephan Winkelmann, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ spoločnosti Automobili Lamborghini, povedal: „Rok 2023 bude pre Lamborghini prelomovým obdobím a tieto výsledky nám umožnia riešiť nadchádzajúce výzvy s nadšením. Patrí medzi ne začiatok druhej etapy programu „Direzione Cor Tauri“, najdôležitejšieho investičného plánu v histórii spoločnosti, ktorý pomôže Lamborghini ďalej rásť a rozvíjať sa.

Zdroj: Lamborghini

Galéria

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie