NOVINKA

Nové LamborghiniRevuelto

Talianská automobilka Lamborghini oslavuje 60 rokov od svojho vzniku. Pri tejto príležitosti predstavila nový model Revuelto, svoje prvé vysokovýkonné elektrifikované vozidlo. Ide o najvýkonnejšie V-12 v histórii Lamborghini.

Pozeráte sa na novú architektúru s atmosféricky plneným motorom V12 v kombinácii s osemstupňovou dvojspojkovou prevodovkou a troma elektromotormi. Tie sú poháňané lítium-iónovou batériou s vysokým výkonom (4 500 W/kg), ktorý podporuje aj plne elektrický režim pohonu.

Plug-in hybridný systém využíva 3,8 kWh batériu, umiestnenú v prevodovom tuneli, medzi cestujúcimi. Hybridný systém obsahuje tri elektromotory, dva na prednej náprave a jeden na zadnej náprave. Kombinácia troch elektromotorov s úplne novým spaľovacím motorom V12 poskytuje celkový výkon 1001 koní, čím posúva výkonové hodnoty na úplný vrchol svojho segmentu: zrýchlenie z 0 na 100 km/h iba za 2,5 sekundy. Maximálna rýchlosť dosahuje viac ako 350 km/h. 

Plug-in hybrid Revuelto má 13 režimov jazdy. Podľa Lamborghini sa Revuelto zrodilo preto, aby spojilo nový 12-valcový motor s hybridnou technológiou, čím vytvorilo dokonalú rovnováhu medzi poskytovaním emócií a potrebou znižovať emisie. 

Generálny riaditeľ Stephan Winkelmann uvádza: ,,Nové Revuelto je míľnikom v histórii Lamborghini a dôležitým pilierom našej stratégie elektrifikácie.”

Revuelto prináša budúcnosť dizajnu Lamborghini. Konštruktéri sa popasovali s úpravou prevodovky, základnou konštrukciou, hybridným pohonom a možnosťou nabíjania zo zásuvky.

Dôležitú úlohu v prospech dynamiky vozidla zohráva aj strecha z uhlíkových vlákien. Použité bolo uhlíkové vlákno vyrobené remeselným spracovaním v továrni Sant‘ Agata Bolognese a predstavuje hlavný konštrukčný prvok nového Lamborghini. Uhlíkové vlákno je použité nielen v streche, trupe a ráme, ale aj v mnohých prvkoch karosérie.

Rozsiahle použitie uhlíkových vlákien a ľahkých materiálov v kombinácii so silným výkonom motora prispieva k dosiahnutiu najlepšieho pomeru hmotnosti a výkonu v histórii Lamborghini: 1,75 kg/0,9863 HP (horsepower). Tento superšportový automobil dokáže predvádzať svoje kvality na trati aj pri každodennej jazde. Dôležitú úlohu pri minimalizovaní odporu vzduchu zohráva aj nové aktívne zadné krídlo, okrem toho má prispieť k lepšiemu výkonu. 

Majiteľ takého auta bude mať prístup k mobilnej aplikácii – Lamborghini UNICA. Vďaka čomu bude mať na dohľad stav auta ako je: presná poloha, úroveň paliva, úroveň nabitia batérie a elektrický dojazd. 

Automobilka ponúka 400 farieb karosérie s mnohými ďalšími možnosťami personalizácie, čo umožňuje vytvorenie úplne jedinečného superšportiaka. Táto super novinka od Lamborghini sa začne predávať až koncom tohto leta. Aktuálny cenník ešte nie je k dispozícii, ale predpokladaná cena je okolo 500.000 eur.

Zdroj: Lamborghini

Galéria

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie