ZAUJÍMAVOSTI

Azubi – unikátneautá vyrobené stredoškolákmi

Akadémia spoločnosti Škoda Auto Volkswagen India Private Limited predstavila svoj vôbec prvý projekt študentského auta. Skupina študentov z Indie poňala svoj projekt ako cabrio, ktorého základom bola Škoda Rapid.

Inšpiráciou v tomto projekte im bolo české Azubi Car. To vzniká každoročne na Strednom odbornom učilišti strojárskom už od roku 2013. Do projektu sa zapájajú najmä žiaci tretieho ročníka, jeho cieľom je rozvoj ich odborných zručností a v neposlednom rade tiež podpora tímovej práce. 

Azubi cabrio z Indie

Študenti z Indie sa s autom skutočne vyhrali. Na kapotu Škody Rapid umiestnili vysúvací znak Škoda, masku doplnili o elegantné LED osvetlenie, nechýba tiež celá rada športovo pôsobiacich vizuálnych prvkov v čiernej farbe. Brzdové strmene dostali pútavý žltý odtieň. Výzvou pre študentov bolo umiestnenie bezpečnostných pásov, nakoľko cabrio nemá B-stĺpik

Zmenil sa aj zvuk. Študentské auto Azubi z Indie púta pozornosť vďaka športovému výfukovému systému. Bez zmien neostal ani interiér auta. Rádio nahradili moderným dotykovým panelom. Sedadlá dostali kožený poťah. 

,,Sme radi, že môžeme predstaviť projekt študentského vozidla, vďaka ktorému majú študenti odborných škôl možnosť navrhnúť a vytvoriť vlastné auto snov. Projekt zapadá do nášho záväzku vychovávať talenty a podporovať inovácie v indickom automobilovom priemysle,“ povedal Piyush Arora, generálny riaditeľ a predseda predstavenstva SAVWIPL.

História Azubi Cars

Začiatky tvorby študentských áut odštartovali pred desiatimi rokmi a českí študenti sa tento rok pochvália už svojim deviatym vozidlom. Tentokrát má ísť o zaujímavé spracovanie elektrického SUV Enyaq iV, ktoré prepracovali na mobilnú kanceláriu a pohodlné auto, ktoré vám zároveň umožní prespávať v prírode. 

Zdroj: ŠKODA AUTO

Galéria

Majo Homer

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie