ZAUJÍMAVOSTI

Sedadlá Toyota Tacoma TRD Pro2024 so 4 tlmičmi

Nová Toyota Tacoma TRD má mať sedadlá z ktorých nebudeme chcieť vystúpiť. Má ísť o technologicky najvyspelejšie sedadlo naprieč všetkými kategóriami áut, vrátane SUV, superšportov, limuzín aj kamiónov.

Počas testovania nových sedadiel u vodičov terénnych vozidiel bolo vraj zaznamenané, že s týmito sedadlami jazdili o podstatne rýchlejšie a s väčšou odvahou. Ich chrbát, krk a ramená vraj necítili to, čo zvyšok auta. 

Zadná strana sedadla odkrýva vzduchový tlmič, ale to je iba časť systému. Tieto sedadlá majú dva hlavné tlmiče pre vertikálny pohyb a dva pre bočný pohyb. Okrem toho je vo vnútri ukrytých niekoľko kĺbov, ktoré sedadlu umožňujú mierne nezávislý pohyb od zvyšku auta. Zároveň to podľa hlavného inžiniera Tacoma, Sheldona Browna prispieva k lepšiemu pohlcovaniu nárazov a otrasov, čo má pozitívny vplyv na komfort pasažierov a nižšiu úroveň únavy.   

Toyota Tacoma TRD Pro 2024 Iso Dynamic umožňuje úpravu nastavenia, tlmenie môžete obmedziť a vyladiť podľa svojich predstáv. Disponuje tiež vyhrievaním a vetraním. Toyota deklaruje, že sedadlá prešli štandardným testovaním.

Na tom, že nové sedadlá Toyota Tacoma TRD Pro 2024 vyzerajú perfektne sa zrejme zhodneme. Zadní pasažieri môžu sledovať tlakomery, ktoré znázorňujú silu otrasov a prácu tlmičov. Avšak za cenu priestoru, ktorý pre masivnejšiu stoličku stratia. 

Zdroj: TOYOTA Newsroom

Galéria

Majo Homer

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie