ZAUJÍMAVOSTI

Tech-roadshow Škoda EDU.Labpre študentov

Cieľom EDU.Lab je prehĺbiť u mladých ľudí záujem o štúdium technických smerov prostredníctvom pútavých ukážok. Návštevníci sa zoznámia s virtuálnou realitou, robotikou, umelou inteligenciou, 3D tlačou, termovíziou či kybernetickou bezpečnosťou a ich využiteľnosťou v praxi.

Na Slovensko už po druhý krát zavítala interaktívna technologická roadshow Škoda EDU.Lab. Prví návštevníci ju mohli navštíviť v Košiciach, po ktorých sa presunula do Popradu, 13. a 14. júna privíta návštevníkov v Banskej Bystrici a tour ukončí 15. a 16. júna v Trnave. 

Študenti a študentky môžu interaktívne spoznávať najmodernejšie technológie a inovácie, rovnako tak sa oboznámia so zázemím jednej z najväčších automobiliek v Európe. Mobilné laboratórium Škoda EDU.Lab vzniklo ako unikátny projekt spoločnosti Škoda Auto pre podporu technického vzdelávania medzi žiakmi základných a stredných škôl. Prináša netradičný zážitok a spoznávanie moderných technológií, ktoré sú pre žiakov základných a stredných škôl úplne zadarmo. 

Návštevníci si môžu vyskúšať 3D tlačiareň, termovíziu, virtuálnu realitu v aplikácii na príklade lakovania vozidla, ale nazrú aj do elektromobility a skúsia vyrobiť elektrickú energiu na nabitie plne elektrického vozidla Škoda Enyaq. Téma kyberbezpečnosti prinesie test, v ktorom študenti zistia, čo všetko je možné zistiť o nich alebo ich zariadení aj bez súhlasu na verejnej wifi sieti.

„Škoda EDU.Lab prináša študentom a študentkám možnosť spoznať moderné technológie ako robotika, umelá inteligencia, 3D tlač, virtuálna či zmiešaná realita, pričom školy mnohé z nich k dispozícii bežne nemajú. Veríme, že ak v nich vzbudíme zvedavosť, môže byť technický smer ten, ktorý si vyberú pre svoje ďalšie pôsobenie. Budeme nesmierne radi, ak pri štarte ich kariéry budeme stáť práve prostredníctvom tohto projektu,“ hovorí Tibor Reisz, vedúcu Business Development zo Škoda Auto Slovensko.

Študenti budú mať tiež možnosť si vyskúšať kolaboratívneho robota a uvariť si tak kávu či zistiť viac o zmiešanej realite na príklade rozkladu pneumatiky.

Zdroj: ŠKODA AUTO

Galéria

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie