ZAUJÍMAVOSTI

Škoda Auto prestavuje výrobnúlinku pre Kodiaq

Nová generácia modelu Kodiaq sa bude naďalej vyrábať v závode v Kvasinách, jej premiéra je naplánovaná na jeseň tohto roku. Do jej prestavby aktuálne Škoda Auto investuje 12 miliónov eur.

Zahájenie sériovej výroby novej generácie modelu Kodiaq je naplánované na rok 2024. Druhá generácia modelu Kodiaq, sedemmiestneho SUV bude podľa plánov v ponuke aj vo verzii s plug-in hybridným pohonom. Spomínaná čiastka určená na prestavbu výrobnej linky zohľadňuje aj budúce potreby, vrátane prípravy na výrobu plug-in hybridnej verzie modelu Kodiaq. Investície sa konkrétne týkajú napríklad integrácie moderných technológií v oblasti manipulátorov, montáže podvozka, dopravníkov a úpravy robotov pre nanášanie lepidiel na zasklenie. Vďaka tomu má z linky každý deň schádzať až 410 vozidiel Kodiaq druhej generácie.

„Prípravy na výrobu druhej generácie modelu Kodiaq sú už v plnom prúde. Ako je pre značku Škoda typické, opäť využívame existujúcu infraštruktúru a zároveň rozumne integrujeme nové technológie. Komplexné prispôsobenie a ďalšie zabezpečenie budúcnosti montážnej linky za bežnej prevádzky je však veľmi náročná úloha, a to tak technicky, ako aj logisticky. Súčasne sme okrem toho úspešne prerozdelili a optimalizovali výrobu našich modelov a mohli sme tak uvoľniť ďalšiu kapacitu“ hovorí Michael Oeljeklaus, člen predstavenstva spoločnosti Škoda Auto za výrobu a logistiku.

Škoda Auto predstaví druhú generáciu modelu Kodiaq na jeseň tohto roku a na trh vstúpi v roku 2024. Vozidlo dostane benzínové a naftové motory, ale prvýkrát sa objaví aj plug-in hybridný a mild hybridný pohon.

Zdroj: ŠKODA AUTO

Galéria

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie