ZAUJÍMAVOSTI

Takto vznikalo BugattiChiron ‚Golden Era‘

Značka Bugatti nesymbolizuje iba veľký výkon, ale aj na remeselnej zručnosti a dokonalé spracovanie. Vrcholom tvorby Bugatti je nepochybne individuálna úprava Sur Mesure a tu sú fotografie, ako vzniklo posledné dielo z tejto tvorby – Chiron Super Sport ‚Golden Era‘.

Zlatá éra alebo Golden Era, zrejme doteraz bolo počas Monterey Car Week odovzdané majiteľovi. Zberateľovi a majiteľom viacerých vozidiel značky Bugatti, ktorý spolu s kreatívnym tímom Bugatti dotiahol svoje predstavy o individuálnej úprave k dokonalosti. 

Pozrite sa na fotosériu, ktorá dokumentuje, ako vznikalo toto umelecké dielo. 

Séria 45 ručne kreslených skíc, ktoré pripomínajú legendárne míľniky príbehu Bugatti. 19 z nich zobrazuje modernú éru Bugatti od roku 1987, siahajúce od EB110 až po Veyron a Chiron1. Ďalších 26 kresieb je na vonkajšej strane dverí –  zachytávajú Bugatti od roku 1909 do roku 1956 vrátane ikon ako Type 41 Royale a Type 57 SC Atlantic.

Počas celého procesu bola kľúčová autenticita. Vytvorenie vzhľadu matného papiera na hladkom leštenom povrchu alebo zabezpečenie toho, aby atrament správne priľnul a časom nevybledol.

Tím zľahka obrúsil panely, aby získal jemný povrch, do ktorého by mohol atrament preniknúť. Týmto spôsobom bolo možné kresby nakresliť ručne predtým, ako sa na „brúsený“ Chiron Super Sport naniesol krištáľovo čistý náter, čím sa vytvorila dokonalá základná úroveň pre 45 umeleckých foriem. 

„Vedeli sme, že existujú jednoduchšie a rýchlejšie spôsoby vytvárania týchto náčrtov. Ale pri Bugatti – a najmä pri projekte Sur Mesure – je len jedna priorita, a to poskytnúť jednoducho bezchybný a nadčasový povrch. Pre „zlatú éru“ to znamenalo použitie skutočných skicovacích ceruziek, bez ohľadu na to, aké zložité by to bolo. Vyskúšali sme niekoľko rôznych techník a ceruziek, hľadali sme ten správny kontrast a požadovaný vizuálny efekt, ale keď sme na skice naniesli bezfarebný lak, vždy by ich popraskal alebo rozmazal. Spoločne s našimi špecialistami na lakovanie sme sa snažili, až sme konečne objavili tú správnu kombináciu opakovaného jemného brúsenia, skicovania a číreho lakovania. Skutočné tímové úsilie, ktoré nám umožnilo posúvať hranice!,“ povedal Jascha Straub, hlavný dizajnér pre Sur Mesure v Bugatti.

Zdroj: Bugatti

Galéria

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie