ZAUJÍMAVOSTI

Mercedes-Benz SLR McLaren –už 20 rokov

V septembri to bude už 20 rokov od predstavenia Mercedes-Benz SLR McLaren na autosalóne vo Frankfurte v roku 2003.

McLaren si pripomína dve desaťročia od debutu Mercedes-Benz SLR McLaren v roku 2003 s radom aktivít v McLaren Technology Center (MTC) vo Wokingu v Spojenom kráľovstve.

Priekopnícky super-GT, ktorý sa zrodil zo spolupráce medzi Mercedes-Benz a McLarenom inšpirovanej Formulou 1, je jedinečnou kapitolou v príbehu McLarenu. Aktivity v technologickom centre McLaren to odzrkadľujú a uznávajú nielen auto, ale aj ľudí, ktorí ho priviedli k životu, z ktorých veľká časť je stále v McLarene.

Projekt Mercedes-Benz SLR McLaren bol ohlásený na Veľkej cene Británie v roku 1999 v Silverstone s potvrdením, že McLaren bude partnerom Mercedes-Benz, aby preniesol koncept Mercedes-Benz SLR Vision predstavený začiatkom toho roku na autosalóne v Detroite zo stánku na cestu ako plne sériový automobil vyvinutý pod názvom „Projekt 7“.

McLaren a Mercedes-Benz boli partnermi vo Formule 1 v rokoch 1995 až 2009, počas ktorých McLaren vyhral štyri majstrovstvá sveta Formuly 1 (majstri konštruktérov v roku 1998, jazdci v rokoch 1998, 1999 a 2008). Prvý prototyp Projektu 7 postavil tím bývalých mechanikov Formuly 1 McLaren, ktorí sa potom spojili s automobilovými inžiniermi a vytvorili základný tím, ktorý by auto uviedol do výroby, ako prvé auto, ktoré sa ručne montovalo v novootvorenom závode MTC.

K inovatívnemu vývoju uhlíkových vlákien sa pripojil 5,5-litrový preplňovaný motor V8, vyvinutý spoločnosťou Mercedes-AMG s výkonom 626 k a krútiacim momentom 780 Nm.

Zdroj: McLaren

Galéria

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie