ZAUJÍMAVOSTI

BUGATTI CHIRON SUPERSPORT „ZLATÁ ÉRA“

Auto na týchto záberoch predstavuje aktuálny vrchol ručne vyrobeného luxuse a personalizácie v automobilovom svete.

Bugatti Chiron Super Sport1 ‘Golden Era’ je možno najnáročnejší projekt na mieru, aký kedy Bugatti podniklo. Na originálnej úprave tohto vozidla sa pracovalo dva roky a boli využité inovatívne – na mieru šité remeselné spracovania. 

Ide o stelesnenie ponuky Bugatti Sur Mesure, v ktorej ambiciózne vízie zákazníkov ožívajú v procese spolupráce s dizajnérskym tímom. 

Táto vízia pochádza od zberateľa Bugatti, ktorý týmto spôsobom oslávil históriu motora W16. S touto víziou vyvinul dizajnérsky tím návrh, ktorý zachytil podstatu toho, čo robí Bugatti výnimočným, vyrozprávaný prostredníctvom jeho najpamätnejších a mimoriadnych diel. A výsledok je: „Zlatá éra“.

„Naši zákazníci môžu byť neuveriteľne kreatívni a sme veľmi hrdí na to, že im pomáhame realizovať to, o čom snívajú, ale rozsiahle špeciálne zákazky, ako je táto, sú mimoriadne zriedkavé. – v tomto rozsahu zvyčajne nevidíme viac ako jeden alebo dva výtvory ročne. Vzhľadom na víziu a náročnú povahu tohto projektu – a fantastickú myšlienku, ktorú sme chceli zrealizovať – je „Zlatá éra“ pravdepodobne najnáročnejším kusom personalizácie na mieru, na akej sme kedy s mojím tímom pracovali,” Achim Anscheidt, bývalý riaditeľ dizajnu Bugatti zodpovedný za túto tvorbu. 

Tím navrhol koncept so 45 náčrtmi ikon značky, ktoré by boli ručne nakreslené priamo na samotné auto a majiteľ si víziu okamžite zamiloval. 

„Sur Mesure sa doslova prekladá ako ušité na mieru a je to práve tento kompletný ultraluxusný zákaznícky orientovaný prístup k dizajnu áut, ktorý ho skutočne odlišuje. Naše tímy budú pracovať ruka v ruke s našimi zákazníkmi, aby vytvorili presne to, čo chcú, a potom s nimi v priebehu mesiacov alebo dokonca rokov úzko spolupracujú, aby to premenili na realitu. Každý krok, každé rozhodnutie a – v prípade Zlatej éry – každý ťah ceruzkou, boli dokončené s dôkladným dohľadom a vkladmi majiteľa, aby prekonali jeho očakávania spôsobom, ktorý žiadna iná značka nedokáže,“ povedal výkonný riaditeľ Bugatti, Hendrik Malinowski.

Zdroj: Lamborghini

Galéria

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie