ZAUJÍMAVOSTI

Porsche dodalo za 9mesiacov 242 722 vozidiel

Za prvé tri kvartály tohto roka si viac ako 242 tisíc majiteľov prevzalo svoje nové Porsche. Celosvetovo výrobca športových áut zaznamenal narastajúci dopyt.

V porovnaní s minulým rokom tak Porsche eviduje desať percentný nárast v počte odovzdaných vozidiel za rovnaké obdobie. Výrazný dopyt po Porsche bol v Európe, kam smerovalo za prvých deväť mesiacov 51 742 vozidiel, čo predstavuje nárast o 23 percent. 

Na domácom trhu – v Nemecku zaznamenalo Porsche vyšší dopyt o 19 percent, celkom odovzdali v Nemecku za prvých deväť mesiacov 24 814 vozidiel. 

Rástol však aj dopyt na trhu v Severnej Amerike – o 14 percent – 64 487 dodaných vozidiel. Naopak v Číne sa klesol počet dodaných áut Porsche o 12 percent – 60 748 dodaných vozidiel. Automobilka to vysvetľuje pretrvávajúcou náročnou ekonomickou situáciou v regióne. 

„Naše strategické zameranie je na exkluzívne, vysoko individualizované produkty pre našich zákazníkov. V časoch globálnej ekonomickej neistoty je naša vysoko vyvážená globálna štruktúra predaja v súčasnosti obrovským prínosom,“ hovorí Detlev von Platen, člen výkonnej rady pre predaj a marketing v Porsche AG.

Najobľúbenejší model – Porsche 911

Model 911 je dlhodobo jedným z najobľúbenejších modelov. Za prvé tri štvrťroky bolo dodaných celkom 38 789 kusov 911-ky. V porovnaní s minulým rokom vzrástol záujem o tento model o 27 percent. 

Porsche Cayenne – 64 457 dodaných kusov (pokles o 3 percentá)

Porsche Macan – 68 354 dodaných kusov (nárast o 15 percent) 

Porsche Panamera – 26 779 dodaných kusov (nárast o 5 percent)

Porsche 718 Boxster a 718 Cayman – 16 458 dodaných kusov (nárast o 18 percent)

Porsche Taycan – 27 885 dodaných kusov (nárast o 11 percent)

Detlev von Platen, člen výkonnej rady pre predaj a marketing v Porsche AG: „Od svojho uvedenia na trh v roku 2019 je Taycan úspešným príbehom. V tomto roku očakávame výrazný nárast predaja v porovnaní s predchádzajúcim rokom – napriek výzvam v dodávateľskom reťazci a odlišnému vývoju trhov BEV vo svetových regiónoch.“

Detlev von Platen je presvedčený aj po zvyšok kalendárneho roka. 

„Globálne dodávky a dopyt po modeloch našej značky zostávajú na vysokej úrovni. Do koncoročného šprintu teda štartujeme plní sily a elánu. Zároveň zostávame pozorní a dôsledne sa zameriavame na hodnotovo orientovaný rast,“ uzavrel. 

Zdroj: Porsche 

Galéria

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie