Novinky a reportáže

Predstaví sa na autosalóne v LosAngeles aj nové Porsche 911 Speedster?

Napriek tomu, že automobilka drží informácie v tajnosti, britský portál Car Magazine prišiel ako prvý s informáciou o novom modeli 911 v limitovanom vyhotovení Speedster. Jeho odhalenie sa tipuje na koniec tohto roka, konkrétne na autosalón v Los Angeles.

Fotografie a špecifiká nového modelu zatiaľ nie sú k dispozícií, ale medzi motoristickými novinármi sa špekuluje o tom, že nová generácia by sa od tej poslednej nemala výrazne líšiť.

Očakáva sa strmo zošikmené čelné okno, znížené sedadlá, aerodynamické kupoly za sedadlami, extra batožinový priestor a elektricky ovládaná plátenná  strecha. Neznámou ostáva samozrejme aj motor, ktorý automobilka zvolila pre nový Speedster.

Podľa britského magazínu je najpravdepodobnejší atmosférický 4,0-litrový plochý šesťvalec, ktorý využíva aj model 911 GT3. Dosahuje výkon až 375 kW a krútiaci moment 470 Nm bez turbodúchadiel a elektrickej asistencie. Zadný náhon? Samozrejme. 

História modelu Porsche Speedster siaha do 50-tych rokov 20. storočia. Posledný 911 Speedster bol odhalený v roku 2019 ako pocta pôvodnému Porsche 356 Speedster z 50-tych rokov. Fanúšikovia sa vtedy lúčili s predchádzajúcou generáciou športového vozidla – známeho ako 991.2 – pred začatím výroby súčasného modelu „992“.

Nové Porsche 911 Speedster môže byť pre zberateľov zvlášť zaujímavé, nakoľko automobilka tento rok oslavuje 75. výročie.
Majo Homer

Tak ako vizuál, nepoznáme v tejto chvíli ani cenu očakávaného prekvapenia. Dá sa však predpokladať niekde v rozmedzí 275 až 300-tisíc eur. Pokiaľ sa prvé medializované informácie potvrdia, do predaja by mohlo byť nové, pravdepodobne 500-koňové Porsche 911 Speedster, uvedené začiatkom roka 2024. 

Foto: Porsche.com

Galéria

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie