ZAUJÍMAVOSTI

Lamborghini RevueltoOpera Unica

Spomeňte si na jedinečné Lamborghini Huracán Sterrato s prívlastkom Opera Unica. Jeho úprava trvala 370 hodín. Talianski dizajnéri teraz pri príležitosti osláv 60. výročia predstavili vyšperkované Lamborghini Revuelto Opera Unica. Jeho úprava trvala 435 hodín a predstavené bolo počas Art Basel Miami Beach 2023.

Lamborghini Revuelto Opera Unica si pre svoje rozmery vyžiadal viac času. 435 hodín bolo venovaných iba exteriéru. Interiér pohltil umelcom pod vedením tímu Lamborghini Ad Personam ďalších 220 hodín. Autori dizajnu siahli po úplne inom štýle. Vychádzali z fialovej a čiernej farby, konkrétne Viola Pasifae a Nero Helene. V inom odtieni dominuje táto farebná kombinácia aj v interiéri vozidla, tentoraz Viola Acutus a Nero Ade. V interiéri nechýba logo špeciálne k 60. výročiu. 

„V kontexte Art Basel Miami Beach je dizajn tiež umením. Práve z tohto dôvodu sme si vybrali príležitosť na odhalenie Revuelta ‚Opera Unica‘. Oslavujúc veľkoleposť techniky a dizajnu Revuelta, táto ‚Opera Unica‘ vyzdvihuje automobilovú dokonalosť,“ povedal Stephan Winkelmann, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Automobili Lamborghini. 

Lamborghini Revuelto spája plug-in hybridný pohon, športový výkon, inovatívny dizajn s maximálnou efektivitou aerodynamiky a nový koncept karbónového rámu. To všetko s výkonom 1 001 koní, efektívne využiteľné na ceste aj na trati.

,,Keďže ide o celosvetovo top trh našej spoločnosti, je skvelé, že prinášame Revuelto ‚Opera Unica‘ do USA a prezentujeme ho počas Art Basel Miami Beach,“ poznamenal Stephan Winkelmann, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Automobili Lamborghini.

Ručne maľovaný exteriér modelu Revuelto ‚Opera Unica’s, predstavený pri oslave 60. výročia s detailmi ťahov štetcom zdobí na kapote auta logo k výročiu.

Zdroj: Lamborghini

Galéria

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie