ZAUJÍMAVOSTI

Lamborghini Uruspre talianskych policajtov

Talianski štátni policajti „Polizia Stradale“ budú naháňať zločincov na novom Lamborghini Urus Performante. Odovzdané im bolo v Ríme, na námestí Piazza del Viminale. Stephan Winkelmann, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Automobili Lamborghini, odovzdal kľúče šéfovi polície Vittoriovi Pisanimu za prítomnosti ministra vnútra Mattea Piantedosiho. V Automobili Lamborghini spolupracuje s talianskou políciou už 20 rokov.

Spolupráca medzi Automobili Lamborghini a talianskou štátnou políciou začala v roku 2004 a Urus Performante je šiestym modelom, ktorý vstúpil do flotily diaľničnej polície. Super SUV sa pripája k modelu Huracán LP610-4 a bude sa používať na špeciálne služby vrátane urgentnej lekárskej prepravy orgánov a plazmy.

Policajný Urus Performante je vybavený motorom V8 s dvoma turbodúchadlami. Policajti budú mať k dispozícii zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 3,3 sekundy a maximálnu rýchlosť 306 km/h. 
„S veľkým potešením pokračujeme v našej dvadsaťročnej spolupráci s talianskou štátnou políciou. Vedomosť, že naše autá sa používajú na verejné úlohy a predovšetkým na kľúčové operácie pri záchrane ľudských životov, na mňa a celú spoločnosť môže byť len hrdá. Tieto iniciatívy, ktoré nám prinášajú veľkú spokojnosť, dokazujú naše vrodené úzke väzby s Talianskom“ povedal Stephan Winkelmann, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Automobili Lamborghini. 

Podľa policajných špecifikácií upravili Urus Performante technici Lamborghini v Sant’Agata Bolognese. Farbu navrhlo Lamborghini Centro Stile a kombinuje klasickú modrú farbu talianskej štátnej polície a bielu s trikolórovými pásmi na prahoch a bezpečnostných pásoch. Policajné logá sú na dverách aplikované v reflexnej fólii, zatiaľ čo na streche je inštalovaná svetelná lišta s 360° modrými LED svetlami spolu s dvojtónovou elektrickou sirénou.

Kokpit bol prispôsobený rôznymi prvkami, ktoré sú pre verejnú bezpečnostnú službu nevyhnutné, vrátane pancierovej schránky na zbrane. Policajtom v novom služobnom aute nechýba výklopný displej so správami, špeciálna priehradka v kufri na uloženie obslužného vybavenia a defibrilátora na poskytnutie prvej pomoci. Najdôležitejšie je, že je vozidlo je vybavené aj prenosnou chladničkou na prepravu orgánov, vrátane displeja, ktorý zobrazuje vnútornú teplotu.

Zdroj: Automobili Lamborghini 

Galéria

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie