ZAUJÍMAVOSTI

BMW i7 Protection– nenápadný ochránca

Samozrejme BMW radu 7 je ideálnym modelom na stelesnenie najvyššej úrovne ochrany pasažierov. BMW i7 Protection je prvý sedan s elektrickým pohonom a špeciálnym systémom ochrany.

BMW i7 Protection je poháňané dvoma výkonnými elektromotormi. Predpokladaná spotreba elektrickej energie v cykle WLTP je 30,0 kWh/100 km.

Pri vývoji nového radu BMW 7 bol zohľadnený integrovaný bezpečnostný koncept nového BMW i7 Protection a BMW radu 7 Protection. Sústreďuje sa okolo nového ochranného jadra BMW Protection Core, ktoré je celosvetovo jedinečné a zahŕňa pre tento model špecifickú samonosnú konštrukciu karosérie vyrobenú z pancierovej ocele. To sa ďalej kombinuje s prvkami, ako je dodatočné pancierovanie spodku, strechy a pancierové sklá. 

Výroba bude prebiehať v závode BMW Group v Dingolfingu. Verejná premiéra bude na medzinárodnom autosalóne IAA Mobility 2023 v Mníchove, pričom dodávky zákazníkom vyžadujúcim špeciálnu ochranu sa začnú v decembri 2023.

Inovatívny koncept ochrany pre nové ochranné sedany BMW je produktom tradičného know-how v kombinácii so špičkovou technológiou. BMW nazbieralo 45 rokov skúseností s vývojom a výrobou ochranných vozidiel. Koncepcia ochrany, ktorá sa v súčasnosti používa, bola navrhnutá ako súčasť procesu vývoja sériovej výroby pre nové BMW radu 7 a viac ako kedykoľvek predtým ponúka veľké výhody oproti pancierovaniu hotového vozidla neskôr – dodatočne.

Pancierovanie bolo navrhnuté tak, aby poskytovalo maximálnu ochranu najmä pred výbušninami. Pasažieri by tam mali byť chránení aj pred útokmi dronov napríklad s výbušnými náložami a pred úlomkami rozptýlenými ručnými granátmi pri detonácii.

Na zozname štandardných bezpečnostných prvkov pre BMW radu 7 Protection sa nachádza aj samotesniaca palivová nádrž so špeciálnym krytom, ktorý jej umožňuje utesniť sa po zásahu guľkou, aby sa zabránilo strate paliva.

Pri pohľade zvonku len niekoľko detailov odlišuje špeciálne vozidlo od bežného sedanu radu 7 s balíkom M Sport. 

Zdroj: BMW Group

Galéria

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie