NOVINKA

Vauxhall Experimental sapredstaví v Mníchove

Ďalšia kapitola filozofie dizajnu Opel s 4D Vauxhall Vizor prichádza s konceptom Vauxhall Experimental. Ultra moderný dizajn exteriéru naznačuje budúcnosť značky.

Koncept má mať priestranný interiér s odľahčenými sedadlami a head-up displejom. Batériovo-elektrický crossover oslávi svoju svetovú premiéru na tohtoročnom IAA Mobility v Mníchove (5. až 10. septembra 2023), kde sa publiku predstaví ako stelesnenie vízie udržateľnej individuálnej mobility značky Vauxhall.

„Vauxhall Experimental poskytuje pohľad na pripravované modely a technológie, na budúci dizajn, dokonca aj na novú éru a budúcnosť značky. Tento úžasný koncepčný automobil predstavuje aj priekopníckeho ducha značky Vauxhall,“ povedal generálny riaditeľ Vauxhall James Taylor.

„Náš nový Vauxhall Experimental poskytuje extrémnejšiu interpretáciu našej filozofie dizajnu Bold and Pure. Dáva tvar našej vízii budúcnosti. Mnohé z prvkov jeho dizajnu a myšlienky, ktoré sa za ním skrýva, budú viditeľné v budúcich sériových vozidlách. Vonkajší dizajn poskytuje optimalizovaný aerodynamický výkon v kombinácii s úžasnou siluetou, zatiaľ čo interiér ponúka pohlcujúci a emotívny používateľský zážitok,“ dodal Mark Adams, viceprezident pre dizajn.

Batériovo-elektrický crossover je založený na najmodernejšej platforme Stellantis BEV a je tiež vybavený elektrickým pohonom všetkých kolies. Tradičné spätné zrkadlá uvoľnili miesto plne integrovaným 180-stupňovým kamerám na C-stĺpikoch.

Zdroj: Stellantis

Galéria

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie