ZAUJÍMAVOSTI

Automobilka BMW spustilanové testovacie miesto 

BMW Group oslávila spustenie svojho nového testovacieho miesta v Sokolove (Česko), Centra rozvoja budúcej mobility (FMDC). Komplex si vyžiadal investíciu 300 miliónov eur, prinesie však 100 nových pracovných miest.

Bývalý banícky región sa zmenil na inovačné centrum, ktorému okolitý terén ponúka tie najlepšie reálne podmienky na testovanie vysoko a plne automatizovanej jazdy. Prostredníctvom kombinácie virtuálnej simulácie a testovania v reálnom svete BMW Group spĺňa najvyššie bezpečnostné požiadavky. FMDC v Sokolove dopĺňa existujúcu skupinu testovacích miest BMW v Aschheime pri Mníchove, Miramas vo Francúzsku a Arjeplog vo Švédsku.

Počas celého plánovania a zriaďovania skúšobného areálu BMW úzko spolupracovalo so špecializovaným ekologickým stavebným monitoringom, aby boli integrované a implementované najvyššie normy ochrany životného prostredia a udržateľnosti. 

„S naším novým centrom Future Mobility Development Center sme vytvorili jediné testovacie miesto svojho druhu, určené výhradne na vysoko náročné testovanie automatizovanej jazdy a parkovania až do úrovne 4. Na 600 hektároch pôdy testujeme všetky možné jazdné podmienky s maximálnou flexibilitou a obrovskou efektivitou: mesto, vidiek, diaľnica, ako aj automatizované parkovanie. Špeciálna vec: Môžeme spustiť naše testovacie moduly jeden po druhom bez zastavenia. Vďaka tomu je naše testovanie maximálne realistické, spoľahlivé a orientované na zákazníka,“ povedal Frank Weber, člen predstavenstva BMW pre vývoj.

Okrem využívania zelenej elektriny je lokalita vybavená inovatívnym vodohospodárskym systémom, ktorý systematicky zbiera dažďovú vodu a využíva ju na zavlažovanie tratí. 

Zdroj: BMW Group

Galéria

Majo Homer

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie