NOVINKA

AMG GT Coupéna každodenné použitie

Druhá generácia ortodoxne športového vozidla AMG s konceptom novej dimenzie bola stavaná tak, aby ste mohli toto auto využívať každý deň.

K dispozícii budete mať plne variabilný pohon všetkých kolies AMG Performance 4MATIC+, aktívnu stabilizácia náklonu a aktívne riadenie zadnej nápravy.

Mercedes‑AMG GT Coupé druhej generácie so 4,0-litrovým motorom AMG V8 biturbo sľubuje zážitok z jazdy na najvyššej úrovni. Exkluzívna architektúra športového automobilu AMG s prepracovanou kompozitnou hliníkovou štruktúrou karosérie umožňuje jeho konfiguráciu ako 2+2-miestne. Pre športové vozidlo tejto triedy to znamená, že cestujúci majú veľmi dobrý pocit z priestoru a dostatok miesta pre batožinu. Nový Mercedes-AMG GT Coupé, ako piata samostatná séria po SLS, prvej generácii dvojdverového GT, GT 4-dverového kupé a SL, opäť demonštruje vysokú úroveň technologickej kompetencie vývoja v Affalterbachu. 

Super šport na každý deň bude k dispozícii vo verzii AMG GT 63 4MATIC+ Coupé s výkonom 430 kW (585 k) a ako AMG GT 55 4MATIC+ Coupé s výkonom 350 kW (476 k).

„Nové AMG GT Coupé spája vysoko dynamické jazdné vlastnosti a osobitý športový charakter s vysokou úrovňou každodenného komfortu. Naše nové GT je jednoznačne špičkovým produktom v našom diverzifikovanom portfóliu, a preto je nielen najmladším modelom značky AMG, ale aj jasným záväzkom k športovému autu vyrobenému v Affalterbachu. S novým rozmerovým konceptom a voliteľnými sedadlami 2+2 priamo reagujeme na želania našich zákazníkov,“ uviedol Michael Schiebe, predseda predstavenstva Mercedes-AMG GmbH a vedúci obchodných jednotiek Mercedes-Benz G-Class & Mercedes-Maybach

Bočný pohľad charakterizujú hladko modelované plochy bez lemov a hrán, až po zapustené kľučky dverí. Výrazne modelovaná oblasť zadných ramien dodáva vozidlu ďalšiu príťažlivosť športového auta. Disky z ľahkej zliatiny, ktoré sú takmer v jednej rovine s karosériou, zdôrazňujú silu a dynamiku. Aktívny zadný spojler je plynulo integrovaný do veľkých dverí batožinového priestoru.

Zdroj: Mercedes-Benz

Galéria

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie