ZAUJÍMAVOSTI

Svetová premiéraMercedes-AMG GT

Mercedes-Benz predstaví nové AMG GT na Pebble Beach počas  Automotive Week. Špičkové podujatie svetoznámeho Pebble Beach Concours d’Elegance sa tento rok koná od 17. do 20. augusta.

A Mercede-Benz je ďalším favoritom na najzaujímavejšiu novinku. Pripravuje na túto udalosť svetovú premiéru úplne nového Mercedesu-AMG GT a zároveň špeciálnu edíciu založenú na Mercedes-AMG SL. Predvedú sa aj špičkové modely Mercedes-Maybach. Ukážu sa aj modely Vision One-Eleven a PROJECT MONDO G.

„Na Pebble Beach Automotive Week by sme vás chceli pozvať na úžasnú cestu späť v čase s ukážkou ikon vybraných značiek, ktoré ukazujú, prečo Mercedes‑Benz neprestáva fascinovať ľudí už 137 rokov. Táto udalosť má pre nás nebývalý význam a to nielen kvôli kalifornskému životnému štýlu. Podujatie je magnetom pre automobilových nadšencov a otvára nám nové príležitosti na uľahčenie osobného stretnutia s našimi značkami v prvotriednom prostredí,“ povedala Bettina Fetzer, vedúca komunikácie a marketingu Mercedes‑Benz AG

Mercedes‑Benz v Kalifornii predstaví ďalšiu generáciu Mercedes‑AMG GT. Po SLS, prvej generácii dvojdverového GT, GT 4-dverového kupé a SL, je nový dvojdverový model už piatym vozidlom, ktoré bolo vyvinuté výhradne vo vlastnej réžii Mercedes-AMG. Úplne nové AMG GT má v porovnaní s predchodcom upravenú koncepciu rozmerov, no zostáva verné svojim športovým a dynamickým prednostiam. Úplne nové AMG GT tak stelesňuje vysoký štandard výkonnostného luxusu značky ako žiadny iný produkt z Affalterbachu.

„Po mnoho desaťročí boli Monterey Car Week a na jeho konci Pebble Beach Concours d’Elegance fascinujúcou výstavnou skriňou pre vysoko exkluzívne automobilové skvosty, ako aj pre zákazníkov a nadšencov. Neexistuje vhodnejšie prostredie na predvádzanie našich exkluzívnych značiek a modelov,“ uviedol Michael Schiebe, generálny riaditeľ Mercedes-AMG GmbH a vedúci obchodných jednotiek Mercedes-Benz G-Class & Mercedes-Maybach

Na mieste samozrejme nebudú chýbať tie najkrajšie kusy zo série G-class a iné. 

Zdroj: Mercedes-Benz

Galéria

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie