NOVINKA

Automobili Pininfarina máelektrické hyper auto

Automobili Pininfarina otvára novú kapitolu svojej histórie predstavením prvej čisto elektrickej hyper Barchetta s otvorenou strechou – úchvatnej novej B95.

Čisto elektrické hyper vozidlo je dizajnovým a technologickým majstrovským dielom – jednoduchos splývavej karosérie s otvorenou strechou kontrastuje s vynikajúcimi technickými detailmi.

Dizajnová filozofia PURA automobilky Pininfarina vyjadruje elegantnú siluetu a dramatické proporcie, čo dokazuje nedávno predstavený koncept PURA Vision. Princípy, ktoré tu boli stanovené, boli aplikované aj pri B95. 

B95 malo svetovú premiéru na Monterey Car Week. Ukázal sa aj model Battista Edizione Nino Farina hyper GT, ktorý debutoval na Goodwood Festival of Speed v júli, ako aj s nedávno predstaveným dizajnovým konceptom PURA Vision.

„Toto je zatiaľ najvzrušujúcejšia kapitola príbehu Automobili Pininfarina – robíme ďalší veľký krok vpred. Predstavenie B95 je pre našu značku tretím z troch základných stavebných kameňov tohto leta. Najprv sme predstavili Battista Edizione Nino Farina, exkluzívnu oslavu Pininfarinovho pretekárskeho syna – tiež prvého majstra sveta Formuly 1. Spustenie dizajnového konceptu PURA Vision odomklo novú filozofiu dizajnu pre všetky budúce modely našej značky v celom spektre rôznych segmentov. Teraz naša nová Barchetta ukazuje, ako možno tieto princípy dizajnu aplikovať – s retro-futuristickou víziou, ktorá spája klasické motívy motoristického športu s najnovšími technologickými inováciami, materiálmi a postupmi,” povedal Paolo Dellachà, generálny riaditeľ Automobili Pininfarina

Galéria

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie