ZAUJÍMAVOSTI

FIAT je lídromv skupine Stellantis

FIAT je v prvom polroku 2023 vedúcou značkou podľa objemu predaných vozidiel v skupine Stellantis a celosvetovo rastie o 10 %, v porovnaní s minulým rokom.

Od januára do júla tohto roku eviduje Stellantis 645 000 predanými vozidiel FIAT po celom svete.

„Počas posledných dvoch rokov sme v rámci Stellantis úspešne fungovali, vďaka čomu je FIAT ziskovejší a globálnejší ako kedykoľvek predtým. V tomto roku FIAT opäť potvrdil svoj globálny úspech a výrazne prispel k vynikajúcim výsledkom skupiny. FIAT sa ukázal ako číslo 1 značky Stellantis v objeme v prvom polroku 2023 so 645 000 jednotkami, čo je celkovo +10 % v porovnaní s minulým rokom. FIAT je lídrom na 3 hlavných trhoch – v Brazílii, Taliansku a Turecku – v 3 rôznych regiónoch, pričom viac ako 50 % z celkového počtu predáva mimo domáceho regiónu, čo je v automobilovom sektore celkom unikátne. Navyše vedieme konverziu trvalo udržateľnej mestskej mobility vďaka nášmu New 500 – celosvetovej ikone so 100 % elektrickým pohonom – čo je prvé elektrické mestské auto v Európe. A budeme pokračovať v ceste k elektrifikácii uvedením Fiat Topolino a Nový Fiat 600e, ktoré sú prvými novými modelmi založenými na platforme Stellantis. Práve vďaka synergiám a príležitostiam v rámci skupiny náš produktový plán v najbližších 3 rokoch vráti FIAT tam, kam patrí: lídra, benchmark, lovebrand,“ povedal Olivier Francois, generálny riaditeľ FIAT a CMO Global spoločnosti Stellantis.

New 500 je najpredávanejším elektromobil Stellantis, najpredávanejším malým elektromobil v Európe a stále patrí medzi 5 najlepších elektromobil akéhokoľvek segmentu v Európe, Taliansku, Nemecku, Francúzsku, Španielsku.

V Európe, kde bol FIAT vždy lídrom na trhu mestských áut, je značka absolútnym lídrom v Taliansku s 12,8 % podielom na trhu a ikonický Fiat Panda je najpredávanejším autom na trhu. V Európe je Fiat New 500 najpredávanejším BEV Stellantis, najpredávanejším BEV v segmentoch A a B a medzi piatimi najlepšími zo všetkých segmentov v Taliansku, Nemecku, Francúzsku a Španielsku, okrem toho je najviac oceňovaným FIAT všetkých čias.

Zdroj: STELLANTIS

Galéria

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie