NOVINKA

Toyota LandCruiser 2024

Viac ako 70 rokov po uvedení pôvodného modelu Land Cruiser na trh Toyota s hrdosťou predstavuje úplne nový model Toyota Land Cruiser pre rok 2024 s novou hnacou sústavou.

Nový model predstavuje piatu generáciu produktovej rady a má byť naďalej synonymom sily a spoľahlivosti. V Spojenom kráľovstve a západnej Európe bude nový Land Cruiser pre rok 2024 predstavený s 2,8-litrovým turbodieselovým motorom 1GD-FTV – rovnakým 2,8-litrovým agregátom, aký je nainštalovaný v Toyote Hilux. Tento štvorvalcový motor, skonštruovaný pre silnú rovnováhu medzi hospodárnosťou a výkonom, produkuje 201 koní a je zladený s novou osemstupňovou automatickou prevodovkou Direct Shift, ktorá mu dáva silu na ťahanie až 3 500 kg.

Začiatkom roka 2025 bude k dispozícii elektrifikovaná verzia, ktorá kombinuje rovnaký 2,8-litrový turbodieselový motor s 48V mild hybridnou technológiou.

Nový Land Cruiser 2024 má klasickú siluetu, meria 4 920 mm na dĺžku, 1 980 mm na šírku a 1 870 mm na výšku, pričom rázvor je 2 850 mm. Výkonu v teréne pomáhajú kratšie previsy a karoséria, ktorá sa smerom k prahom nenápadne zužuje. Ostatné časti tela boli premyslene navrhnuté pre jednoduchú výmenu v prípade poškodenia.

Nový rám je o 50 % tuhší, pričom tuhosť kombinovanej karosérie a rámu sa podľa Toyoty zlepšila o 30 %. To prispieva k zlepšeniu odozvy, ovládateľnosti a komfortu jazdy na ceste aj v teréne. Zlepšil sa aj výkon pruženia, najmä v oblasti kĺbového spojenia kolies – kľúčového faktora pri jazde v teréne. Zároveň sa s novým modelom ľahko manévruje a je pohodlnejší na ceste, čo je v súlade so záväzkom automobilky – urobiť Land Cruiser 2024 eminentne praktickým a prispôsobeným každodenným potrebám zákazníkov.

Land Cruiser radu 250 je prvým, ktorý využíva systém elektrického posilňovača riadenia. Nový Land Cruiser zahrnul asistenta sledovania jazdných pruhov ako súčasť komplexného balíka aktívnej bezpečnosti a asistencie vodiča Toyota Safety Sense.

Ďalšiu podporu pri jazde v teréne poskytujú vylepšenia systému Multi-Terrain Monitor a Multi-Terrain Select.

Pomocou kamier s vysokým rozlíšením a displeja na palubnej doske poskytuje monitor vodičovi jasný pohľad na oblasť bezprostredne okolo a pod vozidlom. Systém Select medzitým automaticky prispôsobuje podvozok a výkon tak, aby vyhovovali požiadavkám rôznych jazdných podmienok v teréne.

Interiér je možné špecifikovať s výberom päť alebo sedemmiestnej konfigurácie a ponúka funkčný dizajn autentického off-roadu. Prednosť dostal výhľad do všetkých strán.

Nový Land Cruiser pre rok 2024 bude predstavený so špeciálnym modelom First Edition, ktorý si zákazníci môžu rezervovať exkluzívne počas počiatočného obdobia predpredaja koncom tohto roka. Pre Európu bude vyrobených len 3 000 exemplárov tejto limitovanej verzie, ktorá sa bude vyznačovať špeciálnymi štýlovými prvkami inšpirovanými dedičstvom značky a modelu. 

Zdroj: TOYOTA

Galéria

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie