NOVINKA

Kia prináša “fastback”s označením K3

Model K3 má byť odvážny a progresívny. Z hľadiska dizajnu, pohodlia a technológie chce zvýšiť latku v segmente subkompaktov.

Kia K3, vyrábaná v mexickom meste Nuevo Leon, je špeciálne navrhnutá tak, aby prekonala potreby svojich zákazníkov a ponúkla im emocionálnu príťažlivosť. Takto opisuje nový model automobilka počas svetovej premiéry v Mexico City. 

Kia K3, ktorá vychádza zo sloganu spoločnosti „Pohyb, ktorý inšpiruje“, je revolučným novým modelom, ktorý sa bude vyrábať v meste Nuevo Leon v Mexiku.

„S úplne novým modelom K3 prinášame dizajnové prvky a sofistikovanosť, ktorá nemá v tejto triede obdobu. K3 je tiež dôkazom nášho záväzku ponúkať riešenia mobility dokonale navrhnuté tak, aby vyhovovali potrebám každého trhu, a je uznaním obrovského potenciálu rastu mexického trhu,“ povedal Sean Yoon, prezident a generálny riaditeľ spoločnosti Kia North America.

K3 bude vybavená šiestimi airbagmi, brzdovým systémom ABS a elektronickým stabilizačným systémom ESC ako štandardnými funkciami, ako aj so špičkovými funkciami pokročilého asistenčného systému vodiča (ADAS) vo svojej triede ako voliteľné vylepšenia.

Pod kapotou bude 1,6-litrový štvorvalcový motor s výkonom 123 koní, so šesťstupňovou manuálnou alebo automatickou prevodovkou. Výbava GT-Line ponúka 2,0-litrový motor s bezprecedentným výkonom 152 k v kombinácii so šesťstupňovou automatickou prevodovkou a ovládaním pod volantom. 

Kia K3 meria 4 545 mm na dĺžku, 1 765 mm na šírku a 1 475 mm na výšku. Kufor ponúka kapacitu 544 litrov.

Zdroj: KIA

Galéria

Majo Homer

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie