NOVINKA

Vany Mercedes-Benz budúešte luxusnejšie

Nové EQV, Trieda V a Trieda V Marco Polo sú ešte luxusnejšie. Nový dizajn, doplnková komfortná výbava a asistenčné systémy vodiča, ako aj viac funkcií tvoria jadro atraktivity.

Mercedes-Benz Vans zatraktívnil svoju stredne veľkú sériu pre súkromné a komerčné využitie a zatiaľ vo forme fotografií, predstavuje vylepšené modely obľúbených dodávok.

Nové modely EQV, V-Class a V-Class Marco Polo, ako aj eVito a Vito totiž predstavujú dôležitý krok v implementácii nedávno predstavenej obchodnej stratégie. Cieľom je ponúknuť najžiadanejšie dodávky a zároveň si zabezpečiť vedúce postavenie v oblasti elektrickej mobility a digitálnych zážitkov.

„Chceme ponúkať najžiadanejšie dodávky a služby a hrať priekopnícku úlohu v e-mobilite – od MPV po obytné automobily a komerčné dodávky. Naše nové modely dodávok strednej veľkosti sú ďalším krokom k dosiahnutiu tohto cieľa. Vyspelejšie luxusné umiestnenie EQV a Triedy V a výraznejší prémiový charakter modelov eVito a Vito nám umožnia zvýšiť naše zameranie na regióny a odvetvia s vysokou maržou,” uviedol Klaus Rehkugler, vedúci predaja a marketingu Mercedes-Benz Vans

Cieľom tiež ostáva špecificky splniť rôzne želania a potreby súkromných a komerčných zákazníkov, preto Mercedes-Benz Vans čoraz viac presadzuje diferencovaný strategický prístup. V portfóliu súkromných aj komerčných modelov by mali elektrické dodávky do roku 2030 tvoriť viac ako 50 percent. Mercedes‑Benz Vans už ponúka elektrickú verziu každého modelu. K dnešnému dňu sa predalo viac ako 40 000 batériových elektrických dodávok. Najpredávanejším je eVito.

Stredne veľké dodávky s hviezdou majú nový vzhľad. Podľa automobilky tento dizajn dodáva EQV, triede V a triede V Marco Polo, ako aj eVito a Vito, výraznejšiu a jedinečnejšiu pozíciu vo svojich segmentoch. 

Nový dizajn prednej časti charakterizuje výrazná maska chladiča v rôznych formách a výrazne vykreslený nárazník. Vito a eVito sú preto modernejšie a dynamickejšie. V závislosti od výbavy je maska chladiča EQV, Triedy V a Triedy V Marco Polo obklopená svetelným pásom LED.

Adaptívne MULTIBEAM LED svetlomety s elegantným dizajnom, ktoré sú k dispozícii buď ako štandard, alebo ako voliteľná výbava v závislosti od línie výbavy, dodávajú všetkým modelom štýlový nádych. Aj vzadu vidieť novo navrhnuté LED svetlá. Obrys zadných svetiel je stmavený. To vytvára presnejší svetelný podpis. EQV, V-Class a V-Class Marco Polo tam majú tiež novú chrómovú ozdobnú lištu s nápisom Mercedes-Benz. 

Vylepšený vzhľad završujú nové kolesá z ľahkej zliatiny s aerodynamicky optimalizovaným dizajnom v 17-, 18- a 19-palcových formátoch, ako aj päť nových farieb laku.

Nový dizajn interiéru sa vyznačuje digitalizáciou. Kokpit nových stredne veľkých dodávok Mercedes-Benz má prepracovanú prístrojovú dosku s dotykovým displejom, nové štýlové vetracie otvory a nová generáciu volantov. 

EQV, V-Class a V-Class Marco Polo majú po prvýkrát dva 12,3-palcové širokouhlé displeje. Vito a eVito sú vybavené intuitívne ovládaným 10,25-palcovým centrálnym displejom a novým združeným 5,5-palcovým farebným displejom – vhodným pre potreby komerčných zákazníkov.

Nová stredová konzola podporuje bezdrôtové nabíjanie smartfónov. Medzi ďalšie nové komfortné prvky, z ktorých niektoré sú voliteľné, patrí funkcia štartovania KEYLESS, vyhrievaný volant a nové, tlmené zadné osvetlenie pre jazdu v noci. 

Pre pohodlnejší prístup dozadu majú teraz Trieda V a EQV štandardne aj posuvné dvere na ľavej strane vozidla. 

Zdroj: Mercedes-Benz

Galéria

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie