NOVINKA

Nový Mercedes-BenzCLE Coupé

Je športový. Je elegantný. Spĺňa požiadavky na moderné kupé a stále odkazuje na svojich predchodcov. Nové CLE Coupé.

Uvedenie CLE Coupé na trh sa v Európe začne v novembri. Budúci rok bude nasledovať CLE Cabriolet. S novou sériou áut snov chce Mercedes-Benz plniť želania mnohých zákazníkov v segmentoch triedy C a E.

Nové CLE Coupé spája športové y elegantné proporcie s moderným dizajnovým jazykom Mercedes-Benz. Verný dizajnovej filozofii Mercedes-Benz Sensual Purity. Výraznými prvkami sú progresívne dopredu naklonená predná časť („žraločí nos“) s nízko posadenou kapotou, ploché LED svetlomety s jedinečným dizajnom a novo navrhnutá trojrozmerná maska chladiča zaisťujú atletický, no mimoriadne elegantný vzhľad. 

Nové CLE Coupé prichádza s dĺžkou 4 850 milimetrov, šírkou 1 860 milimetrov a výškou 1 428 milimetrov. Ide tak o nové najväčšie kupé v segmente strednej triedy. 

V interiéri dominuje voľne stojaci 12,3-palcový plne digitálny prístrojový displej, 11,9-palcový centrálny displej orientovaný na vodiča v užívateľsky prívetivom formáte na výšku a dynamické ambientné osvetlenie so 64 farbami. Na želanie môže siahať od stredovej konzoly až pod vonkajšie vetracie otvory.

Predné sedadlá sú v integrálnom športovom dizajne, vyvinuté exkluzívne pre CLE. Po prvýkrát u Mercedes-Benz sa predné sedadlá nesklápajú pomocou páky, ale pomocou elegantnej slučky z kože Nappa, umiestnenej na hornom okraji operadla.

Kupé CLE využíva množstvo digitálnych inovácií z novej Triedy E. S novou architektúrou elektroniky a treťou generáciou informačno-zábavného systému MBUX je to najinteligentnejšie kupé s hviezdou. Ponúka výnimočne interaktívny zážitok zo zábavy s aplikáciami tretích strán a novú úroveň prispôsobenia s automatickými funkciami komfortu (rutinami).

Všetky motory sú mild hybridy s integrovaným štartovacím generátorom a 48-voltovým elektrickým systémom. Na výber sú štvorvalcové agregáty a 3,0-litrový radový benzínový šesťvalec.

Zdroj: Mercedes-Benz

Galéria

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie