REPORTÁŽ

Toyota a Lexus satešia rekordným predajom 

Predaj 291 721 vozidiel predstavuje pre Toyota Motor Europe najsilnejší štvrťrok od roku 2008. Spoločnosť si tak upevnila pozíciu 2. miesta najpredávanejšej značky osobných automobilov v Európe

Podľa automobilky sa pod nárast predaja, ktorý vzrástol o 2,5 %, podpísal najmä dopyt zákazníkov po hybridných vozidlách Toyota a Lexus. 

“Náš objem predaja za prvý štvrťrok je najvyšší od roku 2008 so silným dopytom po našej multitechnologickej zostave elektrických batériových vozidiel, vozidiel s palivovými článkami, plug-in hybridných a hybridných vozidiel v celom regióne,” spomenul Matt Harrison, prevádzkový riaditeľ spoločnosti Toyota Motor Europe

Počet predaných vozidiel Toyota v Európe – 278 752 (prvý štvrťrok 2023)

Najpredávanejšie modely:

Yaris Hybrid – 33 356 kusov

Yaris Cross Hybrid – 55 792 kusov

C-HR Hybrid – 39 456 kusov

Corolla H/B & Touring Sports Hybrid – 25 295 kusov

Automobil Toyota Yaris dosiahol v tomto roku významný míľnik, keď automobilka predala kus s číslom 10 000 000. Ide o údaj, ktorý sa počíta v rámci celosvetového predaja. Yaris sa tak zaradil k svojim podobne obľúbeným predchodcom RAV4, Corolla, Camry, Hilux či Land Cruiser, ktorý dosiahli tento míľnik už v minulosti. 

Počet predaných vozidiel Lexus v Európe – 12 969 (prvý štvrťrok 2023)

Najpredávanejšie modely:

ES Hybrid – 1 686 kusov

UX Hybrid – 2 066 kusov

NX – 2 541 kusov

NX Hybrid – 2 371 kusov

RX – 1 761 kusov

RX Hybrid – 1 093 kusov

Toyota na Slovensku

V prvom štvrťroku sa japonskej automobilke darilo aj na Slovenskom trhu. Minimálne s automobilmi značky Toyota. Tie si držia pozíciu druhej najpredávanejšej značky. Iba v prvých dvoch mesiacoch sa na Slovensku predalo 1 877 nových osobných a ľahkých úžitkových áut tejto značky. Podľa tlačovej správy však Toyota rastie na našom trhu výrazne rýchlejšie, v porovnaní s inými značkami. Zatiaľ čo trh zaznamenal za mesiace január a február (2023) nárast o 10,5 %, Toyota zaznamenala v rovnakom období nárast až 25 %. Aj na Slovensku patria k najpredávanejším modelom Yaris Cross, Corolla a Corolla Cross. 

„Toyota na Slovensku postupne rastie už od roku 2016 a súčasná pozícia odzrkadľuje silu značky, pripravenosť na meniace sa prostredie a technologický náskok hlavne v oblasti hybridných vozidiel. Tento výsledok je podporený výrazným zlepšením dostupnosti vozidiel koncom minulého roka. Prvé dva mesiace naznačujú, že rok 2023 bude pre značku Toyota opäť veľmi úspešný,“ hovorí generálny riaditeľ spoločnosti Toyota a Lexus Slovensko, Milan Kočka.

Japonská automobilka avizuje na tento rok ešte dva modely. Tešiť sa máme na modernizovanú Corollu s hybridným pohonom a najnovšiu generáciu modelu Prius vo verzii plug-in. 

Zdroj: Toyota News, Toyota Motor Europe

Galéria

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie