Novinky a reportáže REPORTÁŽ

Hľadáte sedemmiestnyhybrid?

Pokiaľ máte veľkú rodinu, radi cestujete a fandíte hybridným autám, pri výbere nového vozidla máte na výber hneď z niekoľkých značiek. Pripravili sme vám redakčný výber sedemmiestnych hybridov. 

Sú praktické, priestranné, komfortne odvezú sedem osôb a spĺňajú požiadavky zón s ultranízkymi emisiami. Podľa chuti si môžete vyberať medzi MPV alebo SUV. 

Ford S-Max Hybrid

Rodinami preferovaný model v hybridnom (benzínovo-elektrickom) prevedení. Až vo vnútri zistíte, ako veľa priestoru máte k dispozícii. Auto s výbornými jazdnými vlastnosťami, pre vodičov, ktorí na ceste nepotrebujú pútať pozornosť. 

Dacia Jogger Hybrid 140

Dacia valcuje predajnosť vo Francúzsku aj v Taliansku, na úspech modelu Sandero by časom mohol nadviazať aj najnovší prírastok Jogger Hybrid 140. S vyššou výbavou dostanete funkcionality varovania pred mŕtvym uhlom, zadné parkovacie senzory s kamerou, aj podporu Android Auto a Apple CarPlay.

Nissan X-Trail e-Power

Ďalší rodinný partner na výlety. V ponuke nájdete toto vozidlo aj v sedemmiestnej verzii s hybridným systémom e-Power, v ponuke je aj verzia 4×4.

Toyota Highlander

SUV v prevedení benzínového hybridu od Toyoty poskytuje naozaj veľa priestoru a výbavu, vrátane adaptívneho tempomatu, prémiového audio systému a LED svetiel. Štandardne sa dodáva aj s pohonom všetkých kolies.

Volkswagen Multivan eHybrid

Plug-in hybrid modelu Multivan prejde až takmer 50 kilometrov čisto na elektrickú energiu. O priestore, ktorý poskytuje netreba pochybovať, na niekoho môže pôsobiť ako malá dodávka, ale nenechajte sa oklamať, jazdné vlastnosti má neporovnateľne príjemnejšie. 

Volvo EX90 running footage

Volvo XC90

O tri kilometre ďalej ako VW Multivan eHybrid vás na elektrickú energiu odvezie benzínovo elektrické VOLVO XC90. Toto 2,3-tonové SUV sa chváli zrýchlením z 0 na 100 km/h za 5,4 sekundy. A je toho viac než len jeho výkon. XC90 je už klasicky priestranný, praktický a elegantne spracovaný.

Range Rover PHEV 

Luxus pre siedmych cestujúcich, veľkorysý batožinový priestor, to je Range Rover v prevedení plug-in hybrid so zrýchlením z 0 na 100 km/h za 6,1 sekundy. V ponuke je aj verzia MHEV s malým pomocným elektromotorom, ktorý zvyšuje úspornosť a kultivovanosť spaľovacieho alebo vznetového motora. V roku 2024 by sa mal do flotily pridať aj čisto elektrický Range Rover.

Foto: Ford, Dacia, Nissan,Toyota, Volkswagen,Volvo, Land Rover

Galéria

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie