NOVINKA

Smart 3 budešportovo-úžitkové SUV kupé

Smart odhalil dizajnové detaily nového modelu #3. Ide o plne elektrické SUV kupé so športovým dizajnom. Dizajnéri opisujú svoju novinku ako emocionálne ikonické auto s atletickými krivkami, organicky prepojenými líniami, vyžarujúce elegantnú energiu.

Premiéru bude mať na autosalóne Auto v Šanghaji (18. 04. 2023). Rovnako ako pri smart #1 sa i pod dizajn interiéru a exteriéru smart #3 podpísal globálny dizajnérsky tím Mercedes-Benz. 

„Táto svalnatá, no zároveň elegantne zmyselná a dokonale vyvážená príťažlivosť protikladov robí z dizajnu dôležitý míľnik vo vývoji základnej hodnoty prémiovosti smartu,“ povedal Gorden Wagener, hlavný dizajnér Mercedes-Benz AG. 

Nové elektrické SUV bude merať 4 400 mm na dĺžku a 1 800 mm na šírku. Bude tak približne o 130 mm dlhší a o 160 mm širší ako Smart #1.

Dizajn smart #3 podčiarkuje množstvo detailov. Vpredu sú zoštíhlené LED svetlomety, spárované so silným „žraločím nosom“ a širokou mriežkou v tvare písmena A. Po stranách sa výrazná strecha stretáva s hladkou, súvislou líniou e, ktorá spája A-stĺpik a C-stĺpik, čím dotvára vytvára elegantnú a športovú siluetu. Výrazným prvkom je veľkosť kolies. Od rebrandingu značky pôjde o druhý predstavený model.

„Smart #3 bude životne dôležitým prvkom nášho produktového portfólia, ktoré nám umožní ďalej formovať mestskú mobilitu,” uviedol Dirk Adelmann, CEO Smart Europe

Smart #3 dopĺňa nový produktový rad po smart #1, ktorý už bol uvedený aj na európsky trh. Zaradiť by sa mal medzi elektrické SUV k Audi Q4 Sportback e-tron, Kia EV6, Polestar 2 a Tesla Model Y. Podrobnosti o novom smart #3 pre európsky trh zatiaľ nie sú k dispozícii. 

Zdroj: Smart

Galéria

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie