NOVINKA Novinky a reportáže

Kempingový príves s rukopisomPorsche a Airstream

K dispozícii sú v tejto chvíli iba grafické vyhotovenia konceptu ale všetko napovedá, že sa môžeme tešiť na unikátny dizajnový príves určený pre elektromobily.  Kempingový príves budúcnosti s rukopisom Porsche a Airstream

V čase, keď nám pandémia koronavírusu znemožnila dovolenkovanie a rekreáciu na aké sme predtým boli zvyknutí, produkcia kempingových prívesov zažila bezprecedentný dopyt. Podľa najznámejšieho svetového výrobcu prívesov do prírody a na voľný čas, spoločnosti Airstream, dopyt po tomto segmente sa stále drží vo vysokých číslach. Zároveň v spojení s pribúdajúcimi elektromobilmi na cestách, prichádza nová výzva medzi výrobcov týchto prívesov: závod o najlepší kempingový príves pre EV. Dôležitý je samozrejme aerodynamický dizajn s čo najmenšou hmotnosťou. Pre lepšiu aerodynamiku má najnovší príves upravenú zadnú časť tak, aby lepšie odvádzala vzduch a rovný podvozok, aby žiaden výčnelok nevytváral zbytočný odpor vzduchu. Pre zníženie hmotnosti pri niektorých komponentoch konštruktéri použili uhlíkové vlákna 

Nákres, ktorý poskytla spoločnosť Airstream napovedá, že koncept by sa zmestil do štandardnej garáže. Interiér je preto navrhnutý maximálne funkčne. Zadné sedadlá sa dajú využiť ako jedáleň, kancelária alebo obývacia izba.

Sviečkovú s knedľami by ste si v tomto prívese zrejme neuvarili, ale na prípravu jednoduchších jedál vám nič nechýba. Kuchyňa je vybavená dvojplatničkou, drezom a dokonca aj malou mrazničkou.

Pochvalu si zaslúži energetická sebestačnosť, na ktorú konštruktéri mysleli. Kempingový príves navrhnutý Airstream a Porsche nutne nepotrebuje elektrickú prípojku. Disponuje totiž integrovanými strešnými solárnymi panelmi a lítiovou batériou, ktorá šetrí energiu na neskoršie použitie.

Zdroj: Airstream

Galéria

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie