NOVINKA

Škoda postupne odhaľujenovú generáciu Superb

Štvrtá generácia Superb od automobilky ŠKODA AUTO bude svetu predstavená na jeseň tohto roku a tak už pomaly začína kampaň k odhaleniu nového vozidla.

Novodobá vlajková loď od Škody prichádza presne 90 rokov od uvedenia prvého, dnes už historického vozidla s pomenovaním Superb.

Ten bol vyrábaný v rokoch 1934 až 1949. Až po viac ako 50 rokoch sa na trhu objavila prvá generácia novodobého modelu Škoda Superb, ktorá znamenala návrat značky Škoda do segmentu vyššej strednej triedy. Ďalšia kapitola príbehu sa začala písať v roku 2008 predstavením druhej generácie modelu Škoda Superb, prvýkrát vo dvoch karosárskych verziách. Tretia generácia prišla na trh v roku 2015 a neskôr o štyri roky automobilka rozšírila ponuku aj o plug-in hybridnú verziu Superb iV.

Nová, štvrtá generácia príde samozrejme vo verzii klasického sedanu – liftback aj kombi. Tešiť sa podľa automobilky môžeme na technologické inovácie a špičkový dizajn. 

Model Superb si na trhu našiel svoje miesto veľmi rýchlo. Okrem manažérov si ho obľúbili dokonca aj českí politici a voziť sa v ňom nechával aj bývalý český prezident Miloš Zeman. Od roku 2001 bolo vyrobených viac ako 1 550 000 kusov. V rámci Slovenskej štátnej správy je Superb využívaný vyššie postavenými úradníkmi, predstavitelia našej vlády sa zrejme domnievajú, že si zaslúžia drahšie autá. 

Zdroj: ŠKODA AUTO

Galéria

Majo Homer

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie