ZAUJÍMAVOSTI

Hyundai prispieva k čisteniumorí a oceánov

Hyundai upevňuje svoju globálnu misiu CSV (Creating Shared Value) a vyvíja transformačné úsilie o udržateľnú budúcnosť v rámci iniciatívy „Hyundai Continue“. V rámci partnerstva s Healthy Seas, ktoré trvá už tretí rok, začalo „upratovanie“ v Tossa de Mar v Španielsku.

Cieľom partnerstva je zorganizovať štyri rozsiahle čistenia morí, pokračovať vo vzdelávacej misii a podporovať obehové hospodárstvo. Tossa de Mar je vysoko znečistená morská oblasť.

„Bolo skutočne potešujúce vidieť, čo všetko Hyundai Motor Europe a Healthy Seas spoločne dosiahli pre budúce generácie v roku 2022. Plány nášho partnerstva v roku 2023 sú ešte ambicióznejšie. Naše tohtoročné aktivity v Európe aj mimo nej budú mať celosvetový účinok, vyčistia vody na iných kontinentoch a budú ďalej podporovať obehové hospodárstvo. Je to skutočne dôkaz toho, čo sa dá urobiť, keď sa mnohé strany spoja, aby obnovili udržateľný vzťah so svetovými oceánmi,“ povedal Michael Cole, prezident a generálny riaditeľ Hyundai Motor Europe.

Čistenia v Španielsku sa zúčastňuje osem dobrovoľných potápačov z tímov Ghost Diving Spain a Ghost Diving Netherlands. Cieľom ich zapojenia je odstrániť veľkú žiabrovú sieť zakrývajúcu útes v rámci hraníc chránenej morskej oblasti. Z tej sa potápačom podarilo zachrániť aj mnoho morských organizmov, najmä kôrovcov.

Zdroj: Hyundai

Foto: Cor Kuyvenhoven/Ghost Diving

Galéria

Majo Homer

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie