NOVINKA

Škoda odhalila siluetynovej generácie vozidiel

Škoda Auto dnes zverejnila prvé náhľady siluet troch nových vozidiel – Superb, Superb Combi a SUV Kodiaq. Modely budú predstavené na jeseň tohto roku.

Vozidlá budú ponúkané s benzínovými a naftovými motormi a rovnako tak s plug-in hybridným a mild-hybridným variantom pohonu. 

„Superb a Kodiaq sú dva dôležité piliere modelového portfólia značky Škoda. Práve preto je pre nás predstavenie nových generácií oboch modelových radov, ktoré prebehne na jeseň, veľmi významnou udalosťou. Model Superb je vlajkovou loďou nášho portfólia vozidiel so spaľovacími motormi. Vo svojej štvrtej generácii bude aj naďalej stanovovať latku v oblasti komfortu i priestoru, a to tak vo verzii liftback, ako aj vo verzii kombi. Druhá generácia modelu Kodiaq posunie bezpečnosť, techniku a všestrannosť na celkom novú úroveň. V portfóliu našej značky dlhodobo ponúkame to najlepšie zo sveta elektrických i spaľovacích motorov a vychádzame v ústrety našim zákazníkom. Oba modely tak budú ponúkané aj v plug-in hybridnom a mild hybridnom variante,“ uviedol Klaus Zellmer, predseda predstavenstva spoločnosti Škoda Auto.

Štvrtá generácia vlajkovej lode Superb a druhá generácia SUV Kodiaq majú prísť s novými funkciami, vylepšenými technológiami a prepracovaným interiérom. Štvrtá generácia modelu Superb bude k dispozícii opäť ako liftback i ako mimoriadne priestranné kombi. Po novom sa bude vyrábať na Slovensku, konkrétne v závode koncernu Volkswagen v Bratislave. Nová generácia modelu Kodiaq sa bude vyrábať v českom závode Škoda v Kvasinách, odkiaľ pochádza aj jeho predchodca.

Zdroj: ŠKODA AUTO

Galéria

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie