NOVINKA

Poznáme ceny KIAEV9 pre Slovensko

Kia zverejnila uvádzací cenník nového elektrického SUV modelu EV9 v dvoch stupňoch výbavy. Najnovšie, čisto elektrické SUV, disponuje ultrarýchlym nabíjaním 800 V, ktoré za 15 minút zabezpečí vozidlu dojazd 239 km, pričom celkový dojazd je až 541 km.

Kia EV9 bude v dvoch výbavách: Earth 1st Edition a GT-line 1st Edition.

Earth 1stEdition má výkon 150 kW/203 k a pohon zadných kolies.

Cena uvádzacej výbavy Earth 1st Edition je 74 990 EUR. 

GT-line 1st Edition má výkon 283 kW/384 k a pohon všetkých kolies.

Cena GT-line 1st Edition je 82 990€. Exkluzívny predpredaj je spustený štyri dni (od 17. júla 2023).
 

Kia uvádza EV9 ako plne elektrické SUV navrhnuté a skonštruované pre moderný životný štýl v ére elektrifikácie. V ponuke je ako šesť- alebo sedemmiestny variant a dizajnovou filozofiou značky „Zjednotenie protikladov“.

Obidva stupne výbavy majú kapacitu akumulátora 99,8 kWh, zatiaľ čo stupeň výbavy Earth 1st Edition disponuje jedným synchrónnym elektromotorom, stupeň výbavy GT-line 1st Edition disponuje dvomi synchrónnymi elektromotormi (jeden vpredu a jeden vzadu). 

EV9 má štandardne 9 airbagov na zaručenie maximálnej bezpečnosti. Disponuje pokrokovou technológiou ICC, systémom, ktorý sleduje pozornosť vodiča pomocou kamery v interiéri a upozorní ho v prípade zníženej pozornosti. Kia EV9 je štandardne vybavená aj najnovšou generáciou asistenta jazdy na diaľnici s podporou zmeny jazdného pruhu (HDA III) a rozpoznávaním odtlačku prsta na jednoduchšie naštartovanie a ovládanie vozidla. Nechýba aktívny asistent udržiavania v jazdnom pruhu a v jeho strede, inteligentný asistent rozpoznávania dopravných obmedzení, zobrazovanie mŕtveho uhla na palubnom počítači, asistent na predchádzanie zrážkam pri cúvaní detegujúcich chodcov, asistent na predchádzanie priamym čelným zrážkam či adaptívny tempomat.

Vonkajšia výbava verzie Earth 1st Edition zahŕňa 19-palcové disky kolies a verzia GT-line 1st Edition je vybavená 21-palcovými diskami kolies. Výbava GT-line 1st Edition disponuje aj inteligentným Full LED systémom predných svetlometov s adaptívnym diaľkovým osvetlením. Obidve verzie EV9 sú vybavené aj niekoľkými funkciami, ktoré uľahčujú jazdu a parkovanie. Majú zabudované predné, bočné a zadné parkovacie senzory ako aj 360 stupňovú parkovaciu kameru monitorujúcu okolitý priestor. Úroveň výbavy GT-line 1st Edition obsahuje aj inteligentný parkovací asistent s diaľkovým ovládaním (RSPA II), ktorý umožňuje vozidlo zaparkovať samostatne v situáciách kolmého, uhlopriečneho či dokonca pozdĺžneho parkovania aj bez prítomnosti vodiča.  

EV9 má štandardne plne digitálny palubný počítač s 12,3″ LCD displejom a informačným 5″ LCD displejom. Technologickou novinkou od značky Kia je aj digitálny kľúč, s ktorým môžu majitelia vozidla EV9 používať svoj smartfón aj na zamykanie alebo odomykanie dverí, spustenie alebo vypnutie vozidla, ovládanie núdzového alarmu či otváranie a zatváranie dverí batožinového priestoru, pričom tento kľúč môže byť naraz zdieľaný až s tromi rôznymi osobami.

Model EV9 poskytuje audiosystém Meridian Premium, ktorý je zabezpečovaný sústavou 14 reproduktorov rozmiestnených po celom vozidle a externým zosilňovačom. Súčasťou štandardnej výbavy sú aj služby Kia Connect, bezplatne počas doby trvania záruky.

Model EV9 je v ponuke v piatich lesklých farbách: bielej Snow White Pearl, čiernej Aurora Black Pearl, červenej Flare Red, sivej Pebble Gray a zelenej Iceberg Green. Okrem toho bude pre úroveň výbavy Earth 1st Edition exkluzívne v ponuke strieborný odtieň Ivory Silver v lesklej alebo matnej úprave. A napokon, na vozidlá v úrovni výbavy GT-line 1st Edition sa môže aplikovať modrá farba Ocean Blue, prevzatá z konceptu EV9 a to v matnej alebo lesklej povrchovej úprave. Zdroj: KIA

Galéria

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie