NOVINKA

Porsche Vision357 Speedster 

Počas tohtoročného Goodwood Festival of Speed sa predstavilo niekoľko noviniek. Jednou z tých, ktoré nemožno prehliadnuť je Porsche Vision 357 Speedster.

Z hľadiska dizajnu ide o poctu modelu 356, technologicky však plne elektrické Porsche Vision 357 Speedster vychádza z modelu 718 GT4 e-Performance. Na pôde vojvodu z Richmondu v západnom Sussexe vystavilo Porsche viac ako 15 nových a klasických modelov.

„Porsche Vision 357 je odkazom na prvý modelový rad Porsche, športové auto snov Ferryho Porsche. Stelesňuje podstatu značky – radosť z jazdy a jazdná dynamika. Rovnako ako v prípade Mission X, ktorý sme predstavili len pred niekoľkými týždňami, aj tento model demonštruje, že aj so sviežimi dizajnovými génmi DNA Porsche žiari,“ hovorí Michael Mauer, viceprezident Style Porsche

Vision 357 Speedster je založený na technológii Porsche 718 GT4 e-performance. Elektromotory a technológia batérií teda pochádzajú z Mission R a podvozok z 718 GT4 Clubsport. Po svetovej premiére na Goodwood Festival of Speed bude dizajnová štúdia vystavená na tohtoročnom Rennsport Reunion v USA koncom septembra.

Koncepčné vozidlo má skrátené čelné sklo, ktoré je typické pre speedster, čo dodáva ešte väčší dôraz na monolitickú karosériu auta.

Dvojfarebný koncept s dvoma šedými odtieňmi Marble Grey a Grivelo Grey Metallic je inšpirovaný historickými predchodcami motoristického športu.

Predné kolesá sú tiež lakované v šedej metalíze Grivelo. Aj číslice „75“ symbolizujúce výročie značky obsahuje sivú metalízu Grivelo a modrú Miami.

20-palcové kolesá sú vyrobené z horčíka, sú vybavené krytmi kolies z uhlíkových vlákien a centrálnymi zámkami. Vizuálne tiež pripomínajú legendárne koleso Porsche: 356 A a 356 B s bubnovými brzdami. 

Interiér je zredukovaný a plne prispôsobený vodičovi.

Zdroj: Porsche

Galéria

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie