NOVINKA

Najmenšia KIAprichádza vynovená

KIA Picanto, moderný mestský hatchback sa predstavuje v novom dizajne. Do výbavy dostalo pokročilé technológie a svojim spôsobom pripomína nové, väčšie modely KIA.

Okrem základného modelu bude v ponuke aj verzia GT Line. Športová verzia má štýlový exteriér s ktorým chce automobilka osloviť najmä mladších zákazníkov.  

„Súčasťou trvalého úspechu modelu Kia Picanto je jeho príťažlivosť pre všetkých – od ľudí dochádzajúcich do mesta, cez pracujúcich profesionálov až po mladých ľudí, ktorí si kupujú svoje prvé auto,“ hovorí Sjoerd Knipping, viceprezident spoločnosti Kia Europe pre produkt a marketing. 

Picanto patrí k najpredávanejších modelom značky Kia vo viacerých regiónoch sveta a zostáva zvlášť obľúbeným modelom medzi európskymi vodičmi, ktorí uprednostňujú menšie vozidlá, najmä v mestách. Tomu má nové Picanto prispôsobenú aj výbavu, kde nechýbajú na uľahčenie a spríjemnenie jazdy v rušných európskych mestách.

Kia Picanto je k dispozícii s asistentom na predchádzanie zrážkam v mŕtvom uhle (BCA), asistentom udržiavania vozidla v jazdnom pruhu (LKA), systémom výstrahy pri nepozornosti vodiča a upozornenia na rozjazd vozidla vpredu (DAW+), inteligentným asistentom sledovania povolenej rýchlosti (ISLA) a asistentom sledovania jazdného pruhu (LFA).

Systém LFA využíva kameru otočenú v smere jazdy na sledovanie vodorovného dopravného značenia a ovláda riadenie vylepšeného modelu Picanto, aby ho udržiaval v strede jazdného pruhu. Vozidlo je vybavené aj asistenčným systémom na predchádzanie nárazom zozadu (RCCA), ktorý upozorní vodiča a zastaví vozidlo, ak zistí, že pri cúvaní z parkovacieho miesta sa k nemu blíži zľava alebo sprava iné vozidlo.

Nové Picanto ponúka možnosť výberu z dvoch motorov. K dispozícii je 1,0-litrový alebo 1,2-litrový zážihový motor. Oba motory sú bez preplňovania, poháňajú predné kolesá a majú vylepšené potrubia na recirkuláciu výfukových plynov a optimalizované časovanie sacích ventilov. Okrem toho každý motor poskytuje lepšie chladenie spaľovacej komory vďaka novým vylepšeniam v tejto oblasti.

Kia plánuje do roku 2027 uviesť na trh 15 modelov plne elektrických vozidiel (BEV). Nízkonákladové a úsporné vozidlá, ako je vylepšené Picanto, majú prispieť k tomuto prechodu a dláždiť cestu k udržateľnej mobilite budúcnosti.

Kia plánuje do roku 2027 uviesť na trh 15 modelov plne elektrických vozidiel (BEV). Nízkonákladové a úsporné vozidlá, ako je vylepšené Picanto, majú prispieť k tomuto prechodu a dláždiť cestu k udržateľnej mobilite budúcnosti.

Zdroj: KIA

Galéria

Majo Homer

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie