NOVINKA

Nová kráska z Talianska– FIAT 600e

FIAT sa vracia do segmentu B s novým FIAT 600e. Šestovka s dĺžkou 4,17 metra má vylepšené úložné priestory a elektrický dojazd viac ako 400 kilometrov v kombinovanom cykle WLTP a viac ako 595 km v mestskom cykle.

Nový FIAT 600e dokonale vyjadruje taliansku krásu a životný štýl vďaka skvelému dizajnu a funkciám. Je vybavený najmodernejšími bezpečnostnými a asistenčnými funkciami FIAT, s asistentmi do mesta aj mimo neho. Odvezie päť osôb.

Väčšia sestra modelu 500e je určená najmä pre zákazníkov, ktorí hľadajú etické a zároveň dostupné riešenie mobility. Aj 600e bude Dolce Vita, takže žiadna šedá farba.

K dispozícii bude v dvoch rôznych plne elektrických verziách – FIAT 600e La Prima a FIAT 600e (RED). Obe vozidlá majú priniesť rodinám skutočný talianský Dolce Vita zážitok z jazdy. Batožinový priestor ponúka objem 360 litrov. Okrem toho si môže posádka uložiť svoje osobné veci v inteligentnom stredovom tuneli, vo vreckách na sedadlách a ďalších strategicky riešených úložných priestoroch.

Pre optimalizáciu doby nabíjania je nový FIAT 600e vybavený 100-kW rýchlonabíjacím systémom na veľmi rýchle nabíjanie batérie. Napríklad nabitie batérie na 80 % trvá menej ako pol hodiny. Model je tiež dodávaný s 11 kW palubnou nabíjačkou a káblom Mode 3 pre nabíjanie doma alebo na verejnosti, čo zaisťuje plné nabitie za menej ako 6 hodín.

Motor má výkon 115 kW a poskytuje zrýchlenie z 0-100 km/h za 9,0 sekundy. Vodič si môže vybrať z troch režimov jazdy: eco, normal, sport – ktoré si možno zvoliť tak, aby zodpovedali jeho štýlu jazdy.

Pôvodný model 600 bol v 50. rokoch najpredávanejším vozidlom FIAT.

Zdroj: STELLANTIS

Galéria

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie