ZAUJÍMAVOSTI

CATL posúva hranicerýchleho nabíjania 

400 kilometrov jazdy iba za desať minút nabíjania. Tu už sa približujeme k tomu, že počas nabíjania nebudete potrebovať náhradný program a oddychovú zónu.

Spoločnosť CATL uviedla na trh Shenxing, 4C batériu LFP s ultra rýchlym nabíjaním, ktorá je schopná poskytnúť 400 km dojazdu s 10-minútovým nabíjaním. Na plné nabitie sľubuje dojazd viac  ako 700 km. 

Dlhé nabíjanie sa vníma ako mínusový bod, ktorý motoristi zohľadňujú pri výbere nového vozidla. Tento znevýhodňujúci faktor by mohol pri pohľade na elektromobily čoskoro “odpadnúť”. 

Za úspechom je zložitá chémia, CATL však sľubuje od novej batérie Shenxing dlhý jazdný dosah, rýchle nabíjanie v širokom rozsahu teplôt a vysokú úroveň bezpečnosti vďaka inovácii štruktúry a využívaniu inteligentných algoritmov. Ovplyvňovať nabíjanie by pri novej batérii nemali ani nízke teploty. 

„Budúcnosť technológie batérií pre elektromobily musí zostať pevne zakotvená na globálnej technologickej hranici, ako aj na ekonomických výhodách. Keďže spotrebitelia elektromobilov prechádzajú od priekopníckych používateľov k bežným užívateľom, mali by sme sprístupniť pokročilú technológiu všetkým a umožniť každému vychutnať si plody inovácie,“ povedal Dr. Wu Kai, hlavný vedecký pracovník CATL, na slávnostnom uvedení. 

Sériová výroba batérie Shenxing by mala byť spustená koncom tohto roka. Technický riaditeľa CATL China E-car Business – Gao Huana odhaduje, že prvé elektrické vozidlá s ich batériami budú na trhu v prvom štvrťroku budúceho roka.

Zdroj: CATL China E-car Business

Galéria

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie