NOVINKA

Mercedes-Benz GLSfacelift 2023 

Množstvo dizajnových, technologických a výbavových zmien posúva komfort, konektivitu a atmosféru GLS – sedemmiestneho modelového radu SUV na ešte vyššiu úroveň.

Mercedes-Benz predstavil facelift modelu GLS so 48-voltovou, mild-hybridnou technológiou. Na európsky trh sa modernizovaný model najväčšieho SUV od Mercedes-Benz dostane koncom októbra 2023, na americký trh o mesiac skôr. Vynovenia dostali všetky tri modelové rady, klasické GLS, AMG aj Maybach. 

Nové GLS spoznáte vďaka ešte výraznejšej maske chladiča aj nárazníka. Vzadu púta pozornosť vnútro svetiel s tromi horizontálnymi blokmi. Na cestách sa objavia GLS v dvoch nových lakoch – sodalitová modrá metalíza a MANUFAKTUR nemetalická alpská sivá. S béžovou Catalana a hnedou Bahia sú k dispozícii aj dve nové farby kože. Prepracovaná bola aj ponuka povrchových úprav interiéru. Lesklé hnedé lipové drevo je štandardom. 

Lesklý čierny klavírny lak s hladkými líniami, ktorý bol predtým vyhradený pre Mercedes-Maybach GLS 600 4MATIC, je teraz k dispozícii aj pre celú rodinu GLS. Vynovený model disponuje volantom najnovšej generácie s dotykovým ovládaním na lúčoch. Do ponuky pribudli aj nové, 20-palcové lúčové kolesá z ľahkej zliatiny vo farbe Himalayas sivá s vysokolesklým povrchom.

Infotainment systém využíva dvojicu 12,3-palcových obrazoviek, rovnako ako predfaceliftová verzia. Dostal však nový softvér a displeje možno individualizovať pomocou troch štýlov (klasický, športový, diskrétny) a tiež troch režimov (navigácia, asistencia, servis). Aktivovanie hlasového asistenta už nevyžaduje kľúčové heslo „Hey Mercedes“.

Cestujúci na zadných sedadlách môžu so zábavným systémom MBUX Multi-Seat Entertainment využívať rovnakú škálu informačno-zábavných a komfortných funkcií ako cestujúci na predných sedadlách.

Každý motor v rade GLS je teraz vybavený 48-voltovým mild hybridným asistentom. Mercedes ešte nespresnil rozdiel v spotrebe paliva, ale hybridný systém zvýšil výkon až o 21 koní.

Klasické GLS máte na výber so štyrmi motormi – dvoma benzínovými a dvoma naftovými. 

GLS 450 má radový 3,0-litrový benzínový motor s výkonom 375 koní a krútiacim momentom 369 lb/ft. 

GLS 580 má 4,0-litrový benzínový motor V8 s výkonom 510 koní a krútiacim momentom 538 lb/ft. Pri tejto motorizácii automobilka uvádza zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 4,9 sekundy. 

Naftové modely GLS disponujú 3,0-litrovými motormi v dvoch verziách. Model 350d produkuje 308 koní, zatiaľ čo model 450d má 362 koní.

Všetky GLS sú vybavené deväť stupňovou automatickou prevodovkou, samozrejme s pohonom všetkých štyroch kolies. 

Mercedes AMG GLS 63 má 4,0-litrový biturbo motor AMG V8 s výkonom 450 kW + 16 kW (612 + 22 konských síl).

Automobilka motor systematicky elektrifikovala pomocou 48-voltového pomocného palubného elektrického systému a integrovaného štartovacieho alternátora (ISG) vrátane funkcie Boost. AMG GLS 63 – najvýkonnejší model v ponuke SUV je vybavený panoramatickým strešným oknami, audio systémom Burmester, bezkľúčovým ovládaním a výfukovým systémom AMG performance.

Mercedes-Maybach GLS

Ten, kto si môže dovoliť najvyššiu radu modelu GLS získava balík prémiových doplnkov. Luxusný systém ambientného osvetlenia interiéru s animovanými logami Mercedes-Maybach, sedadlá s čalúnením v dvoch nových farbách kože s prešívaním do vzoru diamantu.   

Maybach GLS dostal výkonnejšiu verziou 4,0-litrového benzínového motora V8 GLS 580. Produkuje až 550 koní a podľa Mercedesu zrýchli na stovku za 4,2 sekundy. 

Zdroj: Mercedes-Benz

Galéria

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie