NOVINKA Novinky a reportáže

Nový Ford E-Transit Courier odvezieo 25 % viac

Ford postupne napĺňa svoj plán na rýchle rozšírenie ponuky elektrických vozidiel. Posilou flotily je nový E-Transit Courier, ktorý bude mať verejnú premiéru na výstave úžitkových vozidiel v Birminghame od 18. do 20. apríla.

E-Transit Courier sa má predstaviť ako prelomové plne elektrické úžitkové vozidlo. V porovnaní s predchodcom bol Courier kompletne prepracovaný. Poskytuje väčší a flexibilnejší nakladací priestor. Šírka medzi podbehmi zadných kolies je 1 220 mm. Celkový objem nákladu je teraz 2,9 m3, nový Courier tak pojme až o 25 percent väčší objem nákladu ako predchádzajúci model. 

Automobilka avizuje, že plne elektrické hnacie ústrojenstvo E-Transit Courier bolo navrhnuté tak, aby vodičovi poskytovalo zážitok z jazdy bez kompromisov, vrátane výkonného 100 kW motora a možnosti ovládania jedným pedálom. Podrobnosti o celkovom výkone a dojazde auta zatiaľ nie sú známe. 

„E-Transit Courier posúva svoj segment o úroveň vyššie s nekompromisným výkonom EV, vyššou nosnosťou a plne prepojenou podporou vrátane komplexných riešení nabíjania, Ford Pro E-Telematics a FORDLiive zvyšujúceho dostupnosť,“ povedal Hans Schep, generálny riaditeľ , Ford Pro, Európa. „Dlhodobé vedúce postavenie spoločnosti Ford Pro na trhu nám poskytuje bezkonkurenčný prehľad o potrebách zákazníkov a znamená, že im môžeme pomôcť dosiahnuť vysokú produktivitu z ich kompaktných dodávok s väčšou konektivitou a schopnosťou ako kedykoľvek predtým.“

Prístrojový panel „digiboard“ obsahuje 12-palcový digitálny prístrojový panel a 12-palcový stredový dotykový displej s najnovším systémom Ford SYNC 4. Bezdrôtová kompatibilita Android Auto a Apple CarPlay je štandardom. Očakáva sa, že tí vodiči ocenia balík Office Pack, ktorý obsahuje sklopnú pracovnú plochu a osvetlenie, vďaka ktorým je používanie notebooku a vypisovanie dokumentov v kabíne jednoduchšie a pohodlnejšie.

Ford Pro Charging ponúka riešenie pre domáce, skladové a verejné nabíjanie, vrátane inštalácie hardvéru a softvéru, ktorý pomáha optimalizovať proces nabíjania a sledovania faktúr. Pomocou dotykovej obrazovky vo vozidle možno naplánovať nabíjanie tak, aby sa využila lacnejšia nočná energia.

Ford očakáva, že systém získa za 10 minutové nabíjanie dojazd až 87 kilometrov. A nabiť batériu z takmer vybitej (10%) na takmer plne nabitú (80%), by nemalo trvať dlhšie ako 35 minút. 

E-Transit Courier sa začne vyrábať neskôr v roku 2024. Objednávky na modely s naftovým a zážihovým motorom by sa mohli začať prijímať už toto leto.

Zdroj: Ford

Galéria

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie