ZAUJÍMAVOSTI

Mercedes-AMGPureSpeed

Tento expresívny koncepčný automobil dáva pohľad na prvý model série Mythos. Má byť vzrušujúci, energizujúci a úchvatný.

Koncept Mercedes‑AMG PureSpeed je vrcholom pred Veľkou cenou Monaka Formuly 1™. Radikálny dizajn úplne otvoreného, dvojmiestneho výkonného auta bez strechy a čelného skla je poctou motoristickým pretekom. Koncepčný automobil poskytuje ukážku prvého modelu z vysoko limitovanej série Mercedes-Benz Mythos. Svetová premiéra konceptu Mercedes‑AMG PureSpeed sa konala v exkluzívnom prostredí na okraji Veľkej ceny Monaka Formuly 1™. Vozidlo bolo odhalené na plávajúcom pontóne v prístave kniežatstva a zapôsobilo aj na pretekárov tímu Mercedes-AMG PETRONAS F1 Lewisa Hamiltona a Georgea Russella.

„Koncept Mercedes-AMG PureSpeed ponúka pohľad na pravdepodobne najpriamejší spôsob, ako zažiť výkon a radosť z jazdy. Radikálne otvorený, strecha ani čelné sklo neoddeľujú dvoch pasažierov od živlov. Svetlo, vzduch a vášeň môžete zažiť nefiltrované všetkými zmyslami. Dizajnové prvky vytvárajú pocit z Formuly 1,” priblížil Michael Schiebe, predseda predstavenstva Mercedes-AMG GmbH a vedúci divízií Mercedes-Benz G-Class & Mercedes Maybach

Koncept Mercedes-AMG PureSpeed oslavuje jedinečnú tradíciu Mercedes-Benz čistým a nekompromisným dizajnom pretekárskych áut, inovatívnymi materiálmi a modernou technológiou. 

Striktne limitovaná séria 250 kusov bude dostupná len tým najoddanejším nadšencom a zberateľom Mercedes-Benz. 

Inšpirovaný legendárnymi pretekárskymi autami, kombinácia bezkonkurenčnej pretekárskej estetiky a vysoko dynamického výkonu robí z Concept Mercedes‑AMG PureSpeed jedinečný jazdný stroj pre fajnšmekrov. Stelesňuje „vrchol exkluzivity“ od Mercedes-Benz v špičkovom segmente.

Zdroj: Mercedes-Benz

Galéria

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie