ZAUJÍMAVOSTI

Nová Alfa Romeo 33 Stradale vboji o „Design Concept Award“

„Concorso d’Eleganza Villa d’Este“ je jedným z najstarších a najprestížnejších podujatí v tomto odvetví a každoročne korunuje najkrajšie historické autá, pričom od roku 2002 aj najfascinujúcejšie prototypy.

O prestížny titul „Design Concept Award“ bojovala počas podujatia aj nová Alfa Romeo 33 Stradale. Nový automobil Alfa Romeo vyrobený len v 33 exkluzívnych jednotkách, nanovo interpretuje štylistické prvky svojho predchodcu z roku 1967, ktorý je odvodený od Tipo 33, ikony motoristického športu 60. rokov. Podujatie pri jazere Como je neoddeliteľne spojené s históriou značky, čoho dôkazom je veľkolepý 6C 2500 SS Villa d’Este z roku 1949, majstrovské dielo zdokonaľovania, techniky a výkonu.

Emócie, vášeň a prestíž charakterizujú Concorso 2024, jeho kľúčový moment, evokujúci verejný sprievod historických vozidiel a koncepčných vozidiel v parku pri Villa Erba. Podujatie sa po prvýkrát konalo v roku 1929 a vždy sa opakovalo v nádherných záhradách Grand Hotela Villa d’Este a Villa Erba v Cernobbiu. Každý rok sa zúčastňuje približne 50 modelov rozdelených do rôznych kategórií, ktoré posudzuje tím odborníkov. Od roku 2002 sa udeľuje cena za najfascinujúcejšie prototypy, ktoré predstavujú prepojenie medzi minulosťou a budúcnosťou automobilu.

Galéria

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie