ZAUJÍMAVOSTI

McLaren Artura vjedinečnom šate

Nemecký umelec Cevin Parker navrhol jednorázový dizajn pre mcLaren Artura, prvé sériovo vyrábané vysokovýkonné hybridné superauto od britského výrobcu.

Unikátne vozidlo bude najbližší rok vystavované na prestížnych podujatiach automobilového priemyslu a trhu s umením. 

Abstraktný umelec Parker, žijúci v Berlíne, si rýchlo získava čoraz viac fanúšikov a nedávno vystavoval svoje práce na výstave IncubARTor v Hamburgu.

Názov Artura je kombináciou „umenia“ a „budúcnosti“, čo odráža bezproblémovú integráciu špičkovej technológie a úžasného dizajnu. S okamžitým krútiacim momentom elektromotora a výkonným motorom V6 sľubuje Artura nezameniteľné zážitky z jazdy. 

„Sme radi, že môžeme odhaliť túto exkluzívnu spoluprácu s Cevinom Parkerom. Parkerov mimoriadny talent a hlboké porozumenie umeniu mu umožnili vytvoriť skutočne pozoruhodný dizajn, ktorý dokonale vystihuje ducha Artury. Jeho použitie farieb – najmä žiarivá kombinácia fialovej a žltej – symbolizuje kreativitu, individualitu, energiu a optimizmus, ktoré všetky rezonujú s dynamickou osobnosťou Artury,“ povedal Bastian Luehmann, riaditeľ trhu pre strednú Európu, McLaren Automotive.

„Som skutočne nadšený, že mám príležitosť spolupracovať s McLarenom a spojiť dve moje najväčšie vášne: umenie a superautá,“ uviedol Cevin Parker.

Aby predviedli nové umelecké, zachytili snímky jedinečnej Artury v niektorých z najinšpiratívnejších berlínskych lokalít. Auto bude možné vidieť aj na podujatiach Nit D’Arte v Palma des Mallorca a ART Basel Miami.

zdroj: McLaren 

Galéria

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie