ZAUJÍMAVOSTI

Ducati eviduje rekordnéčísla predaja

Po pozitívnom prvom štvrťroku Ducati uzatvára prvých šesť mesiacov roku 2023 s rastúcimi číslami. Výrobca so sídlom v Bologni dodal v priebehu semestra rekordných 34 976 motocyklov.

Ducati tak dosiahla 5-percentný nárast v porovnaní s rovnakým obdobím roku 2022.

?????????????

„Naši vášniví klienti naďalej oceňujú náš sortiment, ktorý je teraz širší ako kedykoľvek predtým. Problémy s dodávkami, ktoré sa vyskytli v minulom roku, sú už za nami, globálna konkurencia na trhu je v období po Covide intenzívnejšia aj z dôvodu lepšej dostupnosti produktov. Náš záväzok – posilniť spokojnosť našich klientov je silnejší ako kedykoľvek predtým a ich neustála dôvera dáva všetkým ľuďom v Borgo Panigale ďalšiu motiváciu,” povedal Francesco Milicia, viceprezident pre globálny predaj Ducati.  

Na konci druhého štvrťroka 2023 zostáva Taliansko na vedúcej pozícii medzi trhmi Ducati s 6 639 dodanými motocyklami a rastom o 10 percent v porovnaní s obdobím minulého roka. Spojené štáty americké predstavujú pre spoločnosť druhý najväčší trh so 4 505 bicyklami, čo má za následok 11-percentný nárast oproti roku 2022. Na treťom mieste je Nemecko, ktoré tiež získava 13-percentný rast so 4 217 dodanými motocyklami.

Ducati Monster Iceberg White

Najoceňovanejším motocyklom v stále širšom sortimente Ducati je Multistrada V4 vo všetkých svojich verziách, so 6 382 modelmi dodanými celosvetovo medzi januárom a júnom 2023. 

Ducati Multistrada V2 Thrilling Black Street Grey

Zdroj: Audi Newsroom

Galéria

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie